Про це заявив Віктор Венцель, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації представляючи проєкт рішення
Про обласний бюджет Житомирської області на 2022 рік на розгляд депутатів під час засідання комісії з охорони здоров’я, - інформують на сайті Житомирської обласної ради.
Читайте також: Викрито потужну нарколабораторію, яку обладнали у сільській хаті Житомирського району
Дана сума включає у себе кошти обласного бюджету – 28056,1 тис.грн, кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я - 70033,7 тис. грн, кошти дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я - 94586,0 тис. грн. Проте, недостатність коштів субвенції на галузь становить 15375,0 тис.грн. Розподіл видатків між медичними установами, програмами та заходами проведено Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації, як головним розпорядником коштів обласного бюджету в галузі "охорона здоров’я".
Також, зазначено, що за 2021 рік (січень-жовтень) на підтримку окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я отримано з державного бюджету субвенцій 138,5 млн грн. По галузі охорони здоров'я видатки з обласного бюджету склали 130,7 млн грн, або 8,2 відсотка від суми видатків загального фонду, а також на 222,2 млн грн менше видатків у відповідному періоді 2020 року. Причиною зменшення обсягу видатків є реорганізація медичних установ у рамках реформи системи охорони здоров’я України, а саме - перетворення їх у комунальні некомерційні підприємства та перехід на фінансування через НСЗУ.
Депутати заслухали т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Світлану Мошківську щодо проєкт Програму «Здоров’я населення Житомирщини» на 2022 рік. «За даними Головного управління статистики у Житомирській області станом на 01.01.2021 в області нараховувалося 1208981 осіб постійного населення, у тому числі у міських поселеннях 714317 осіб (59,1% від загальної кількості населення) та 494664 особи (40,9%) у сільській місцевості. Загальне скорочення населення області протягом 2015-2020 років склало 47755 осіб, у тому числі міського – 21199, сільського – 26556 осіб. Тому, метою Програми є збереження, поліпшення, відновлення здоров’я населення області, зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності шляхом впровадження заходів громадського здоров’я, імунопрофілактики завдяки об’єднанню зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування і суспільства; визначення комплексу організаційних та економічних заходів, спрямованих на підтримку діяльності та забезпечення розвитку комунальних закладів та комунальних некомерційних підприємств, підпорядкованих Департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації відповідно до функціональних призначень щодо надання населенню медичних послуг», - йдеться у проєкті рішення.
Відповідно до Програми кошти обласного бюджету спрямовуються на реалізацію заходів Програми, а саме:
- надання фінансової підтримки комунальним некомерційним підприємствам, які не будуть долучені до Програми медичних гарантій;
- надання фінансової підтримки комунальним некомерційним підприємствам, які будуть долучені до Програми медичних гарантій;
- надання фінансової підтримки комунальним закладам;
- надання фінансової підтримки комунальним закладам та комунальним некомерційним підприємствам на оплату комунальних послуг та енергоносіїв тощо.
Також, депутати погодили проєкт рішення Програму соціального захисту населення Житомирської області на 2022 рік, яка передбачає соціальну підтримку учасників АТО/ООС, родин загиблих, померлих, зниклих безвісти учасників АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та захист осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті та незахищених верств населення.
За станом на 1 листопада 2021 року у Житомирській області обліковується 16,2 тис. учасників бойових дій з-поміж учасників АТО/ООС, 2,0 тис. осіб з інвалідністю внаслідок війни, 381 родина загиблих, померлих військовослужбовців-учасників АТО/ООС та 2 родини Героїв Небесної Сотні. Також, за інформацією Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації станом на 01.07.2021 на її території проживає 230,9 тис. постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС.
На утримання галузі соціального захисту та соціального забезпечення у 2022 році з обласного бюджету пропонується спрямувати видатки у сумі 307 595,0 тис. грн.
По видатках на соціальний захист та соціальне забезпечення передбачається спрямувати 288 653,3 тис. грн.
Обсяг видатків на надання соціальних та реабілітаційних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю в установах соціального обслуговування складає 238 793,2 тис. грн.
Члени постійної комісії підтримали проєкти рішень з кадрових питань, зокрема переукладання контракту з директором комунального некомерційного підприємства “Обласний медичний консультативно-діагностичний центр” Житомирської обласної ради Валентиною Дімовою, з директором комунального некомерційного підприємства “Обласний медичний центр вертебрології і реабілітації” Олександром Торбасом та директором комунального некомерційного підприємства “Госпіталь ветеранів війни” Павлом Журбенком.
Всього депутати розглянули 23 основних та 5 додаткових питань порядку денного. Участь у постійній комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів взяли заступник голови обласної ради Володимир Ширма та перша заступниця голови облдержадміністрації Наталія Остапченко.
Джерело: сайт Житомирської обласної ради