Ситуація на ринку праці Житомирщини стабілізується, — обласна служба зайнятості

Про це сьогодні, 21 грудня, повідомила директорка обласного центру зайнятості Галина Корінна під час наради за участю керівництва обласної державної адміністрації, обласної ради та директорів міськрайоннихпідрозділів обласної служби зайнятості.

У своєму виступі вона охарактеризувала зміни, які відбувались на ринку праці, упродовж року.

Читайте також: Житомиряни у листопаді купили нових авто на 3,4 млн доларів

«2021-ий рік, як і карантинний попередній, був складним на ринку праці. У першій його половині кількість безробітних продовжувала збільшуватись: до тих, хто втратив роботу через коронакризу, додались вивільнені працівники райдержадміністрацій та місцевих рад. Запропонувати альтернативні варіанти зайнятості і тим, й іншим було непросто, адже кількість пропозицій роботи також суттєво зменшилась (на одне вільне робоче місце в середньому було по 8 претендентів). Вакансії, здебільшого, з’являлись для фахівців робітничого профілю або ж для некваліфікованих працівників» - зазначила Галина Корінна.

За її словами, ситуація почала вирівнюватись з липня, коли попит на працівників почав зростати: у службі зайнятості було зареєстровано майже 2500 легальних пропозицій праці і це була найбільша кількість вакансій, зареєстрованих на початок місяця.

Вдалим і надзвичайно продуктивним місяцем на ринку праці у порівнянні з попередніми періодами був жовтень. Майже вдвічі покращились показники працевлаштування клієнтів і реєстрації вакансій: якщо у вересні в середньому за один робочий день підрозділи служби зайнятості вносили 102 вакансії і направляли на роботу 92 клієнтів, то вже у жовтні в середньому за день додавалось по 205 вакансій і роботу отримували по 200 безробітних.

«Наш підсумок діяльності за 11 місяців 2021 року – це забезпечення роботою понад 20 600 жителів області. Близько 2900 безробітних з допомогою служби зайнятості пройшли перенавчання або підвищили кваліфікацію для отримання роботи, майже 1000 жителів області були зайняті на тимчасових роботах, а 23 підопічні служби розпочали власний бізнес завдяки отриманій виплаті допомоги збезробіття одноразово» - розповіла директорка служби зайнятості.

Галина Корінна додала, що результати листопада вселяють надію: напруга спадає і ситуація на ринку праці стабілізується. Так, на 1 грудня, у міських і районних підрозділах служби зайнятості в Житомирській області було зареєстровано близько 11600 безробітних, що майже на 5000 тисяч менше, як рік тому.

Читайте також: На Житомирщині пошуківці знайшли останки ще 3-ох солдат Червоної армії та 3 медальйони!

До послуг пошукачів роботи – понад 2200 вакансій, навантаження на кожну з яких в середньому – 5 безробітних (торік на цю дату було 7 претендентів на одне вільне робоче місце).

Джерело: Житомирська обласна служба зайнятості