У 2016 році медичний працівник із 25-річним досвідом роботи Оксана з Умані утвердилася в думці, що її професійні знання та навички більше потрібні на фронті аніж у тилу, тому й пішла до війська. Цьому рішенню передували два роки роботи з ветеранами АТО, які проходили реабілітацію в Уманській районній лікарні.
Нині фельдшер медичного пункту механізованого батальйону старший сержант Оксана виконує бойові завдання на Світлодарській дузі. За п’ять років війни вона врятувала не один десяток армійців.
У тому ж, 2016-му вона вперше поїхала на фронт. Біля Гранітного на Донеччині пройшла бойове хрещення і швидко навчилася діяти в екстремальних умовах.
Оксана говорить, що в місцях зосередження військ їхній медпункт часто приймає й місцевих мешканців, які звертаються по допомогу.
За її словами, коли працює із пораненим, то часто виступає в ролі психолога. Відволікаючи бійців від неприємного процесу домедичної допомоги, вона розповідає про себе та заспокоює пораненого розмовами.
Удома на неї чекають донька та онук Матвійчик. Ці дві найдорожчі для Оксани людини підтримують її добрим словом. Про зустріч із ними найбільше мріє жінка-військовослужбовець під час бойових відряджень.
У 2018 році до дня медичного працівника Оксана Указом Глави держави отримала високу нагороду — медаль «За військову службу Україні». Проте, як вона сама вважає, головною нагородою за участь в АТО/ООС для неї стало би те, щоб після війни всі побратими та посестри повернуться додому живими.
Дмитро Горбунов
Мобільна прес-група ОТУ «Північ»
Джерело: 30 окрема механізована бригада ім. князя Костянтина Острозького