Трішки розповімо про працівників сфери культури Семенівської громади, що на Житомирщині. Першою під об’єктив фотокамери та відвертої розмови потрапила Альона Валентинівна Якимчук, керівниця Центру культури та дозвілля Семенівської громади.
Читайте також: ТОП-5 місць для відпочинку взимку на Житомирщині
Все своє життя пані Альона присвятила культурі, а перший крок зробила в 1989 році з вступу до Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв, спеціальність – режисер масових заходів. Після успішного закінчення коледжу пані Альона не припинила професійне зростання та всебічний розвиток, продовжила підвищувати кваліфікацію у сфері культури: щорічні курси в Житомирському обласному центрі підвищення кваліфікації працівників культури, мистецтва та туризму Житомирської обласної ради, а згодом навчання в Академії культури і мистецтв.
Початок трудового шляху – робота методистом в Бердичівському районному будинку культури, а згодом створила свій театр, який мав звання народного. Впродовж 10 років поставила низку вистав: Лісова пісня, Кайдашева сім’я, інші; багато дитячих казок: Аліса в країні чудес, Морозко, Снігова королева і т.д. Театр користувався неабияким попитом, мав велику аудиторію шанувальників, як в Бердичівському районі, так і Житомирській області. Займали перші місця та отримували низку різноманітних нагород, в тому числі Золота стежина – обласна нагорода, кращі серед театрів Житомирської області.
У 2018 році Голова Семенівської громади Наталія Семенюк запропонувала очолити сферу культури, а вона взяла і погодилась. Про що жодного разу не пошкодувала. Оскільки у Семенівській громаді пані Альона змогла зустріти своїх однодумців, разом з якими у кожному закладі культури створили колективи аматорів: у Великих Низгірцях – жіночий вокальний колектив «Барвінок», Тереховому – вокальний колектив «Родинний оберіг», Дубівці – фольклорний колектив «Дубівчанки», Красівці – вокальний колектив «Вербиченька», Закутинцях – вокальний колектив «Василечки», вокальний колектив працівників Центру культури і дозвілля «Калина».
Спільнота однодумців, об’єднана навколо ідеї розвитку культури покликана продемонстурвати таланти кожного населеного пункту, який увійшов до складу Семенівської громади: хореографія, вокал, гумор, читання віршів, театралізація, вишивання рушників, вибивання килимів, плетіння лози, ковальське мистецтво та багато інших.
Окремо слід зупинитись на фестивалях, які започатковані впродовж останніх 3 років: Фестиваль козацької пісні на Козацькому полі в Дубівці, який об’єднав молодь і старше покоління навколо козацьких забав, патріотичної козацької пісні та привернув увагу молодого покоління до історії Козацтва; Фестиваль Медовий спас в Хажині, який об’єднав пасічників та майстрів народної творчості; Фестиваль вареника «Вареник Фест», який об’єднав багато господинь з кожного села громади навколо приготування вареників з найрізноманітнішим наповненням: пшоном, маком, грибами та іншими.
У Житомирському онкодиспансері провели унікальну операцію пацієнту з рецидивом хвороби
Девіз Альони Валентинівни, з яким вона крокує по життю: