Загадковий підвал урочища Дуби (Дубина) відкриває свої таємниці. До початку 90-х років минулого століття металеві двері з замком народжували безліч думок щодо його призначення.
Про це розповідають у Коростенському туристичному інформаційному центрі.
Серед головних – це таємний вхід в об’єкт «Скеля» або підземний перехід під річкою в бомбосховище під лікарнею. Але коли двері відчинились і явили світу два «глухих» приміщення підвал перестав бути цікавим.
Але, підвал цей має свою цікаву і неповторну історію. Почалась вона ще наприкінці 20-их років минулого століття. Саме в цей період почався період «воєнної тривоги», якій був пов'язаний з побоюваннями керівництва держави втратити «завоювання молодої радянської республіки» перед обличчям буржуазних держав – Польщі та Румунії. Місто Коростень як стратегічне приграничне містечко зі своїми залізничними мостами відігравало не аби яку роль с системі оборони держави. Але з іншого боку, в разі їх захоплення супротивником, відкривало шлях на Київ такій потужній зброї того часу, як бронепотяги.
Як згадував «головний диверсант Радянського Союзу» Ілля Старінов у своїх мемуарах «Записки диверсанта», ще у 1929 році починаються активні роботи по створенню таємних сховищ для вибухівки неподалік стратегічних об'єктів залізниці. А згодом, в Коростені під головуванням Командувача військами Українського військового округу Іони Якіра були проведені практичні навчання по організації мінування мостів в приграничних районах.
Саме з цією метою і був споруджений залізобетонний підвал в урочищі Дуби, яка на той час вже був територією польового табору 55-го полку НКВД з охорони залізничних споруд.
Джерело: Коростенський ТІЦ