В житомирському університеті працює професор зі світовим ім’ям, який «рятував» Фукусіму та Чорнобиль

На кафедрі екології «Житомирської політехніки» працює професор з світовим ім'ям, який "рятував" Фукусіму та Чорнобиль – Володимир Краснов – доктор сільськогосподарських наук, професор.

 Читайте також: На Житомирщині чоловік випадково натрапив у полі на каску, під якою виявилися останки солдата Червоної армії, — ФОТО

Вченим здійснені фундаментальні дослідження з вивчення міграції радіонуклідів у лісових екосистемах, які знайшли своє відображення у більш як 300 наукових публікаціях, в тому числі 6 монографіях присвячених проблемам лісової радіоекології (всього їм опубліковано 15 монографій). Ведення лісового господарства на територіях забруднених радіонуклідами з часу аварії на ЧАЕС здійснюється за рекомендаціями, які розроблені групою вчених, яку він очолював.

Наукові інтереси: лісова радіоекологія, лісознавство і лісівництво.

У минулому очолював Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького (м. Харків) та Поліський філіал даного інститута (м. Житомир). Після аварії на Чорнобильській АЕС був залучений до ліквідації наслідків аварії у лісовому господарстві. Однин з авторів декількох методик обстеження лісів на радіоактивне забруднення. Учасник декількох міжнародних проектів, робочих груп МАГАТЕ, яка рекомендувала використовувати одержані Поліським філіалом УкрНДІЛГА матеріали для валідації провідних світових моделей міграції радіонуклідів у лісових екосистемах (робоча група Forest Modelling Working Group, 1999). Учасник робочої групи МАГАТЕ по створенню нормативного документу (TRS-364) для регуляторів ядерної безпеки у країнах-членах МАГАТЕ. Співавтор нормативного документу «Quantification of radionuclide transfer in terrestrial and freshwater environments for radiological assessment».

Академік Лісівничої академії наук України (ЛАНУ). Фундатор лісової радіоекології, як наукового напрямку у лісівництві України.

За високі досягнення в науковій діяльності нагороджений: відзнакою «Відмінник лісового господарства України», іменним годинником Голови Держкомлісгоспу України, отримав почесне звання «Заслужений лісівник України».

Читайте також: У Житомирі працівники водоканалу виявили унікальну знахідку — дерев’яний трубопровід початку ХХ століття протяжністю близько 300 м