Фонди музею на Житомирщині поповнилися двома унікальними книгами

Колекція Літературно-меморіального музею Лесі Українки поповнилась двома томами унікального академічного періодичного видання „Спадщина: Літературне джерелознавство. Текстологія“:

Читайте також: Загадковий підвал урочища Дуби на Житомирщині відкриває свої таємниці

  • Том XIII-XIV (2019);
  • Том XV (2020).

Збірник формується у Відділі рукописних фондів і текстології Інституту літератури ім. Т. Шевченка і призначений для публікації найновітніших вітчизняних досліджень з текстології та джерелознавства, а також не оприлюднених досі архівних матеріалів українських письменників та культурних діячів. Видавець – «К. І. С.», м. Київ.

Передала книги головна редакторка Галина Миколаївна Бурлака - доктор філологічних наук, провідна наукова співробітниця Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України.

Окрім іншого, у цих томах вміщено цікавий матеріал про родину Косачів: листування Петра Антоновича Косача з дружиною Ольгою Петрівною (Оленою Пчілкою) упродовж 1881-1908 рр., його листи до Єлизавети Іванівни Драгоманової; листи М. Драгоманова до Ф. Волховського, М. Нетлау, Г. Парі та В. Смірнова 1880-1895 рр. з архівів Амстердама, Кембриджа, Парижа та ін.

Джерело: Новоград-Волинський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Читайте також: Житомирщина вражає: в мережі з’явилися світлини неймовірного "озера-кита", — ФОТО