До уваги жителів Житомирщини! Розпочала роботу Єдина інформаційна система соціальної сфери

З 01 лютого 2022 року запущено нову електронну процедуру, яка передбачає соціальний контроль – Єдина інформаційна система соціальної сфери (ЄІССС).

Система допоможе провести цифрову трансформацію соціальної сфери, отримувати якісні дані та оперативно надавати послуги громадянам, а також проводити верифікацію.

Читайте також: На Житомирщині ще два колективи підтвердили звання «народних»

З моменту запуску ЄІССС кожен зможе самостійно відстежувати інформацію про себе щодо соціального захисту у своєму електронному кабінеті зі зрозумілим інтерфейсом. Таким чином, замість 1,5 місяців очікувань на призначення соціальних виплат громадянин вже за кілька днів може розраховувати на підтримку держави.

Для громад це впорядкування здійснення соціальних виплат та верифікація їхніх отримувачів, а також забезпечення електронного обміну інформацією між державними органами.

На даний час ЄІССС в цілому включає дані більше 10 не пов’язаних між собою реєстрів, а в подальшому до ЄІССС увійдуть усі види соцвиплат, у тому числі пенсії, субсидії, допомога з безробіття та інші.

Як зазначила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, до системи також буде включено всі 125 адміністративних послуг соціального характеру.

У даний час до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери включено шість видів державної допомоги:

  • державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
  • допомога на дітей одиноким матерям;
  • допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;
  • допомога особі, яка доглядає хвору дитину;
  • допомога при усиновленні дитини.

До кінця 2022 року планується впровадження ще 34 видів соціальних виплат.

.За результатами п’яти робочих днів із моменту запуску даної системи працівниками органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань соціального захисту населення області вже оформлено 348 заяв на призначення соціальних допомог. До нової системи підключено 565 нових користувачів та 133 нових адміністраторів.

Читайте: також У родини вісім дітей! Мати-героїня з Житомирщини: Нічого б не вийшло без допомоги мого чоловіка

Наразі працівники соціального захисту Житомирської області працюють паралельно у двох системах, як в ЄІССС, так і в старій системі. Тому навантаження на фахівців, що призначають державні допомоги, збільшилося вдвічі.

Джерело: сайт Житомирської ОДА