Бабуся про те, що з нею сталося воліє не згадувати й від коментарів відмовляється. Собака пошматував 85-річній жінці руку і ногу. Нині жінці проводять терапію проти сказу. Водночас лікарі кажуть, небезпеки для життя вже немає.
На Житомирщині скажений пес покусав 85-річну жінку, — ВІДЕО
«Антиробічну сироватку курсом пацієнтка отримає. Бабуся почуває себе добре, в неї задовільний стан, вона в свідомості, все добре, але психологічна травма буде мати місце в подальшому», — говорить лікар-хірург бердичівської районної лікарні Андрій Афанасьєв.
Це село Підгородне Бердичівської громади. Накинувся скажений собака на пенсіонерку просто біля її будинку. Старенька почула гавкіт собак, вибігла на вулицю й побачила, що чотирилапі вчепилися один в одного і кинулася їх розбороняти самотужки, тоді ж пес у відповідь накинувся на неї. Зять жінки каже, вона з душевної доброти підгодовувала цих безпритульних і ось так собака їй «віддячила».
«Вона ж купляє їм це все з тієї пенсії, оцю всяку їжу їм і все, і в неї ще манюній собачка домашній», — каже зять постраждалої Юрій Боцян.
Закривавлена жінка прибігла до сусідки, а вже та подзвонила родичам, вони й відвезли стареньку до лікарні. Зять постраждалої розповідає, як тільки побачив собаку, зрозумів, що вона хвора. Агресивного пса чоловік забив каменями, бо той почав кидатись і на нього.
«І піна, і такі розширені зіниці, такі кровонаповнені вже. Як він не давався з машини вийти ніяк, то так, підручними засобами добивав його та й все», — розповідає зять постраждалої Юрій Боцян.
Люди кажуть своїх безпритульних собак знають, їх у село систематично вивозять люди з міста, ця була чужа.
«Тут знаєте що, тут їдуть люди з городу і своїх всяких собачок кидають», — зазначає сусідка.
Собак, які у той день зчепилися із хворою твариною теж вже виловили. Комунальники ж продовжують моніторити інших безпритульних. Їх усіх виловлять та щеплять проти сказу.
«Наступного тижня заходить до нас фірма, яка буде відловлювати собак по місту Бердичів. Собак вони відловлюють, стерилізують, тримають в себе і потім відпускають в місто. Чіпують і відпускають в місто», — говорить заступниця міського голови м. Бердичів Олена Благодир.
Щепитимуть і усіх тварин по господарствах, у яких минуло 12 місяців після останньої вакцинації. Жителі села кажуть, вже з першого дня як бабусю вкусила собака до них почали навідуватися ветеринари.
«Вчора, позавчора, цілими днями ходили, кожну хату щеплювали», — каже сусідка постраждалої Ірина Нагорна.
Мозок собаки, яка вкусила стареньку, направили до лабораторії, фахівці якої констатували: тварина таки хворіла на сказ. Вочевидь заразився він від диких лисиць біля села. Тепер мисливці у цьому районі будуть полювати і на лисиць.
«Таке робилося, ось таке було захараще, ще гірше. І тут вивились теж ці лисенята. Лисиця з лисенятами, в мене всі витаскала, всі кури і качки. Зараз ж ні одної немає», — сказав зять постраждалої Юрій Боцян.
У селі проведуть ще ряд заходів, аби зупинити розповсюдження хвороби.
«В неблагополучному пункті обхід дворів, обстеження, дощеплення, дезінфекція, зачистка, розслідування, деритизація», — зазначив перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби в житомирській області Ігор Волківський.
А от скільки хворий на сказ собака гуляв вулицями села — невідомо, людей, які контактували із твариною просять негайно звернутися на огляд до лікарів, адже для людини сказ — смертельний.
В Держпродспоживслужбі пояснюють, зрозуміти, що собака хвора на сказ можна по її поведінці. Тварина поводить себе неадекватно, в неї йде піна з рота, собака починає боятися зайти у воду, а ще намагається з’їсти камені й інші неїстівні предмети. У селі ж люди нажахані, тим, що сталося. Гуляти самі чи відпускати дітей бавитися бояться.
Джерело: sk1.tv