1 липня в Україні розпочалася вступна кампанія. Разом з тисячами абітурієнтів подавати документи на вступ до ВНЗ прийшов також НеЗНОйко, який потрапив у наш час з майбутнього. Цей гість з 2014 року розраховував на вступ до вишу за допомогою «мішка з грошима», адже у 2014 році абітурієнти складають іспити, а високі бали ЗНО не є гарантією вступу до вищого навчального закладу. Це стало можливим завдяки прийняттю у майбутньому законопроекту народних депутатів від Партії регіонів та Компартії - Григорія та Ігоря Калетніків - про внесення змін до чинного закону "Про вищу освіту", який надав право кожному вишу за своїми вимогами проводити вступні іспити.
Повідомляє громадянський рух "Відсіч".
Цей законопроект фактично повертає корупцію і хабарництво до ВНЗ й дає можливість незнайкам з грошима навчатись у вищих навчальних закладах.
Ставить під загрозу можливість прозорого та справедливого вступу до вишу також законопроект "Про вищу освіту" авторства депутатів-регіоналів Ківалова-Калетніка-Сороки. Останній, крім аналогічних ініціатив змін до чинного закону, містить норми, які можуть призвести до скорочення бюджетних місць, зменшення кількості студентів, які отримуватимуть стипендії, підвищення цін на контрактне навчання, скорочення автономїї вишів та інші згубні для вищої освіти "нововведення".
3 червня в Києві Громадянським рухом "Відсіч" було розпочато кампанію на захист зовнішнього незалежного оцінювання. З того часу у 25 містах України під пунктами здачі ЗНО серед абітурієнтів та їх батьків було масово поширено листівки із висвітленням змісту «освітніх ініціатив» регіоналів та комуністів.
Наступний етап кампанії розпочався 1 липня і триватиме протягом всього часу роботи приймальних комісій вищих навчальних закладів.
НеЗНОйко з «грошима» замість сертифікату ЗНО 1 липня навідався до університетів кількох великих міст України: Києва, Чернігова, Вінниці (Вінницький національний аграрний університет, президентом цього вишу є співавтор обох антиосвітніх законопроектів – Григорій Калетнік), Рівного (Національний університет водного господарства та природокористування, керує яким ще один співавтор законопроекту «Про вищу освіту» - Микола Сорока), Черкас, Львова.
В Житомирі ж НеЗНОйко намагався стати студентом Житомирського державного університету ім. Івана Франка. Спершу він намагався подати свої «документи» на спеціальність Менеджмент, а потім на Журналістику. Співробітники комісії зустрічали його привітно, проте навідріз відмовлялися брати його документи, мотивуючи це тим, що серед комплекту документів відсутній сертифікат ЗНО, яке НеЗНОйко, за його словами, склав на 0 балів. Серйозні сумніви викликали також атестат, який НеЗНОйко «сам купував» і додаток до атестату, в якому всі предмети були складені на 12 балів, а в дужках вказані суми в доларах США. Розчарований НеЗНОйко залишив Житомирський університет нізчим, проте пообіцяв повернутися наступного року, коли, як він сподівається, відповідний освітній законопроект буде прийнято і основну роль при вступі знову гратимуть іспити. За його словами, прийняття цього цього закону мають забезпечити Ківалов, Сорока і Калєтніки, які є «найкращими серед незнайок», і які спеціально «пробралися» до Верховної Ради, аби дати можливість своїм побратимам вступати до університетів.
Поки НеЗНОйко безуспішно подавав документи до комісії, активісти роздавали листівки абітурієнтам з описом деяких небезпек регіоналівського освітнього законопроекту.