У 96% випадків юних мандрівників вдалося знайти упродовж першої доби після зникнення. А причинами таких вчинків найчастіше були юнацьке прагнення самостійності та непорозуміння у родинах.
Упродовж 8 місяців 2022 року на території області у розшуку перебували 259 дітей, які самовільно залишили постійні місця проживання. У 248 випадках юних мандрівників вдавалося знайти упродовж першої доби після зникнення. Після повернення їх до родин поліцейські працювали з батьками та рідними, аби запобігти повторенню таких ситуацій. У низці випадків про необхідність соціального супроводу повідомлялись і соціальні служби.
Водночас ювенальні поліцейські зазначають, що з початку року неповнолітні вчинили 166 адміністративних правопорушень. Поліцейські склали відносно них адміністративні протоколи за: розпивання спиртних напоїв та появу у громадському місці у п’яному вигляді (ст. 178 КУпАП) – 86, паління тютюнових виробів у заборонених місцях (ст. 175-1 КУпАП) – 61, дрібне хуліганство (ст. 173 КУпАП) – 14, дрібну крадіжку (ст. 51 КУпАП) - 3 тощо. Усі складені адміністративні матеріали були спрямовані на розгляд судів, а про виявлені проблеми, що потребували втручання у сім’ї, проінформовані соціальні служби.
На жаль, за 8 місяців 2022 року 86 дітей стали потерпілими від злочинів. В основному у неповнолітніх викрадали мобільні телефони, велосипеди та інше майно під час дозвілля.
Правоохоронці викрили у вчиненні кримінальних правопорушень 64 підлітків, які вчиняли переважно майнові злочини. Нині на профілактичному обліку у підрозділах ювенальної превенції перебуває 49 дітей, причетних до адміністративних чи кримінальних правопорушень. Поліцейські постійно працюють з ними та їх родинами, залучають до соціальних проєктів, аби допомогти знайти нові інтереси та запобігти повторенню негативних проявів.
Упродовж поточного року з дітьми, у навчальних закладах області та у територіальних громадах, з батьками та педагогічними колективами ювенальні поліцейські спільно з іншими службами провели майже 1200 профілактичних заходів. Метою таких зустрічей стало навчання дітей правил безпеки та застереження від вчинення неправомірних дій.
Поліція Житомирської області