У колективному центрі для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб у Житомирі відбулися перші зустрічі батьків із хібукі-терапевтами. Карітас-Житомир почав співпрацювати із спеціалістами хібукі-терапії, адже щодня допомагає людям, котрі покинули власні домівки через війну. Психологічної підтримки потребують як дорослі, так і діти.
Хібукі – це собака-обіймака, унікальна терапевтична іграшка. Її створили в Ізраїлі ще у 2006 році. У перекладі з івриту іграшка означає «обійми». Зараз вона приїхала обійняти якомога більше дітей у Житомирі, аби допомогти пережити травму, впоратися з болем, втратою й руйнуваннями, спричиненими війною.
«Вперше розроблений ізраїльськими дитячими психологами в 2006 році, проєкт терапії Хібукі використовує спеціально розроблену іграшкову собаку як терапевтичний інструмент для підтримки психічного здоров’я дітей, які постраждали від війни. Хібукі – це не просто гра з м’якою іграшкою. Це терапевтичне втручання, яке виконує дорослий, навчений використовувати метод Хібукі. Така робота дозволяє дітям поділитися тим, що вони пережили після травматичних подій. Граючись з песиком, дитина переносить свої важкі емоції на Хібукі i в такий спосіб запускає процес відновлення після травми. Іграшкова собака виховує співчуття та заохочує дітей ділитися своїми емоціями, які часто важко опрацювати або повідомити дорослим, які можуть і хочуть допомогти. В Україні діти є найбільш вразливою групою біженців і серйозно постраждали від триваючої кризи, тому психологічна допомога через проект Hibuki Therapy є надзвичайно важливим ресурсом до емоційного відновлення підростаючого покоління», – наголошує психологиня благодійного фонду «Карітас-Житомир» Ксенія Леон.
Перша зустріч із хібукі-терапевтами проводиться з батьками. Спеціаліст спілкується з ними, визначає чи потрібна така терапія їхнім дітям. Надалі зустрічі вже будуть із дітьми, під час яких вони знайомляться з іграшкою і отримують її у подарунок з певними настановами та пропозиціями, як із нею взаємодіяти.
Хібукі-терапія – це процес, у якому психолог за допомогою спеціально розробленої методики дбайливо входить з дитиною у терапію і допомагає їй впоратися із травмою.
Якщо вам здається, що ваша дитина знаходиться в стані гострої травми (погано спить, агресує, дратівлива, проявляє саморуйнівну поведінку тощо), зареєструйтеся в анкеті для консультації з хібукі-терапевтом: https://cutt.ly/HVgR0bu.