Днями начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко долучився до проведення «Польової координаційної зустрічі» у форматі «круглого столу» з представниками міжнародних організацій, основними донорами та волонтерами Житомирської області.
Також участь у заході взяв заступник начальника ОВА Віктор Градівський, в.о. директора установи «Агенція регіонального розвитку Житомирської області», керівник крос-секторального проєкту ЮНІСЕФ у Житомирській області Маргарита Сіранчук, представники районних військових адміністрацій та профільних структурних підрозділів ОВА, програм UNICEF та ООН, Товариства Червоного Хреста у Житомирській області, дієцезіального Благодійного фонду «Карітас-Спес» Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької церкви в м. Житомирі.
Координатором зустрічі з боку міжнародних організацій був керівник Офісу Управління ООН з координації гуманітарних справ у м. Вінниці Джозеф Кроулі.
Під час «круглого столу» учасники обговорили спільну діяльність у Житомирській області щодо надання допомоги ВПО та реалізацію програм, ініційованих міжнародними організаціями.
Так, Віталій Бунечко поінформував присутніх про те, що на Житомирщині з початку бойових дій знайшли прихисток понад 112 тисяч вимушених переселенців. Станом на 25 жовтня в області фактично проживають 71,4 тис. внутрішньо переміщених осіб. Крім того, в 17 місцях компактного проживання розміщено 205 евакуйованих осіб, яким надано першу необхідну допомогу (одяг, засоби гігієни, продукти харчування).
Під час зустрічі йшлося не лише про розміщення переселенців, але й про їх соціальне та медичне обслуговування. Зокрема завдяки своєчасним рішенням Уряду та допомозі міжнародних організацій, які діють під егідою Організації Об’єднаних Націй, ВПО мають регулярні грошові виплати.
«Відзначу також, що з метою підтримки переселенців в області реалізовано програму гуманітарної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам від Всесвітньої продовольчої програми ООН. Даною програмою скористалися 76 тис. внутрішньо переміщених осіб у 16 громадах області, які отримали допомогу на загальну суму 10,73 млн доларів», — поінформував Віталій Бунечко.
Також він наголосив, що актуальною потребою в умовах підготовки для довготривалого комфортного перебування ВПО в області залишається облаштування та ремонт приміщень для їх колективного перебування, a також приватних будинків, включаючи будинки жителів області, які зруйновано та пошкоджено внаслідок бомбових ударів.
З даного напряму обласна військова адміністрація співпрацює з представниками офісу Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та іншими Міжнародними організаціями.
Переліки об’єктів приватної власності, які потребують ремонтних робіт для розміщення ВПО, та будинків мешканців області, які пошкоджені внаслідок бомбових ударів та потребують поточного або середнього ремонту, передано до УВКБ ООН через фахівця з питань житла Сайфуллаха Мехрабi.
Також делегацією італійського представництва Червоного Хреста опрацьовано питання щодо встановлення 40 каркасних будинків у Житомирі, які зможуть забезпечити житлом понад 250 переселенців зі сходу та півдня України. Ці будинки термомодернізовані, що дозволяє проживати в них комфортно і влітку, і взимку. Житло матиме усі необхідні меблі та побутову техніку.
Крім того, з 25 липня у Житомирі відкрито офіс благодійного фонду «Право на захист», який проводить реєстрацію та приймання заявок на надання грошової допомоги від УВКБ ООН малозахищеним категоріям громадян.
ВАЖЛИВО! Розпорядженням начальника Житомирської ОВА утворено Кол-центр з питань розміщення тимчасово евакуйованих осіб, які постраждали внаслідок російської збройної агресії, на період введення воєнного стану при Житомирській обласній військовій адміністрації. Телефони «гарячої лінії» з питань внутрішньо переміщених осіб: 067-499-29-16, 067-399-62-72.
Джерело: Житомирська ОВА