За минулу добу півдесятка жителів області повірили шахраям та втратили у загальному понад півмільйона гривень. Серед злочинних схем – «блокування» банківської картки, онлайн-купівля товарів, виплата міжнародної фінансової допомоги та позика через зламану сторінку у соціальній мережі. Відтак поліцейські наголошують: з пересторогою ставтеся до повідомлень у мережі Інтернет щодо фінансових операцій та не довіряйте телефонним дзвінкам від незнайомців.
Уранці 7 грудня житомирянин через соціальну мережу отримав повідомлення від свого знайомого з проханням позичити 7 тисяч гривень та банківські реквізити. 50-річний чоловік переказав кошти, а згодом дізнався, що сторінка товариша була зламана.
До жительки Березівської громади зателефонував «працівник» банку з повідомленням про блокування її банківської картки. 48-річна жінка повідомила співрозмовнику всі відомості для доступу до її рахунку. У результаті втратила понад 150 тисяч гривень заощаджень. У таку ж версію шахраїв повірила й 53-річна жителька Хорошівської громади: з її рахунків невідомі зняли 15 тисяч гривень.
Житель Новогуйвинської громади намагався продати книжки на інтернет-майданчику. Він увів реквізити своєї банківської картки на невідомому сайті, за посиланням, наданим «покупцем» в особистому повідомленні. У результаті 24-річний чоловік втратив понад 3 тисячі гривень. А 43-річна бердичівлянка продавала генератор, натомість за такою ж схемою втратила з рахунку майже 6 тисяч гривень.
Кілька днів тому 69-річний житель Малинщини «зареєструвався» на невідомому сайті для отримання матеріальної допомоги від європейських країн. Посилання на ресурс чоловік знайшов у соціальній мережі та вважав, що вводить дані у власному банківському додатку. У результаті шахраї провели низку переказів та викрали його заощадження - понад 360 тисяч гривень.
Поліцейські встановлюють осіб, причетних до згаданих правопорушень. Нагадаємо, на початку грудня оперативники викрили 22-річного парубка у низці ошуканств пенсіонерів. А слідчі оголосили підозру злочинній групі у шахрайстві за схемою «друг просить у борг».
Водночас правоохоронці закликають жителів Житомирщини бути вкрай обережними під час будь-яких фінансових операцій.
Зверніть увагу:
Для отримання допомоги від міжнародних організацій проводилась реєстрація через платформу єДопомога. Однак наразі сервіс тимчасово припинив збір таких заявок та нині можна лише перевірити статус раніше поданої інформації на сайті https://aid.edopomoga.gov.ua/. Також офіс Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) працює по буднях у м. Житомирі за адресою: вул. Лятошинського, 13. Тут можна отримати необхідну інформацію.