На Житомирщині поліцейські взяли участь у понад 300 просвітницьких заходах проти домашнього насильства

Упродовж 16 днів профілактичної акції для попередження випадків насильства у родинах правоохоронці Житомирщини разом з представниками соціальних служб і громадських організацій долучились до проведення просвітницьких заходів для інформування жителів регіону про компетентну допомогу та способи захисту.

Фактично, у всіх містах і селищах Житомирської області відбулись профілактичні публічні заходи в рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Участь у них разом із зацікавленими службами та громадськими організаціями взяли й поліцейські.

Зокрема, в обласному центрі працівники підрозділу поліції превенції тематичним флешмобом привернули увагу житомирян до нетерпимості до домашньої тиранії. Загалом же у регіоні відбулись близько пів сотні публічних акцій за участі правоохоронців, під час яких усім охочим і небайдужим надавали компетентні консультації: від шляхів уникнення конфліктних ситуацій у сім’ях та у колективах до способів захисту від домашніх тиранів. Також роздавали буклети та листівки із важливою контактною інформацією, де отримати дієву допомогу та знайти захист потерпілим від насильства у родинах.

Правоохоронці не лишили поза увагою і юних полісян. В освітніх закладах області за два тижні ювенальні поліцейські провели майже півтори сотні уроків, роз’яснюючи дітям, чому не можна терпіти і чинити кривди у родинах, у тому числі у шкільних. Саме на тематиці нетерпимості до булінгу наголошували правоохоронці під час бесід із учнівською молоддю.

Упродовж 16 днів поліцейські долучились до понад сотні спільних конференцій, круглих столів, робочих нарад, що проводились із питань ефективної протидії негативним явищам у сім’ях. Учасники – представники влади, місцевого самоврядування, правоохоронних і правозахисних відомств, зацікавлених громадських організацій – удосконалили знання у законодавчій сфері протидії домашньому насильству та обмінялись особистим досвідом зі щоденної практики.

– Поліцейські підрозділів превенції і надалі вживатимуть заходів для попередження та припинення фактів домашнього насильства. Основним нашим закликом до громадян залишається – не замовчувати домашньої тиранії. Адже вчасне попередження чи припинення подібних випадків – це збереження чийогось здоров’я, як психологічного, так і фізичного, а подекуди – і життя, - прокоментував начальник Управління превентивної діяльності ГУНП Житомирщини Віталій Магалецький.

Відділ комунікації поліції Житомирської області