Слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області спільно зі співробітниками УСБУ у регіоні під процесуальним керівництвом обласної прокуратури зібрали свідчення та докази порушення законів і звичаїв війни командиром танкової бригади рф в Україні.
У березні 2022 року старший сержант ворожої армії пограбував жителя Київщини та під дулом автомата ув’язнив біля себе, змусивши вигадувати йому сховки. Чоловікові вдалося втекти від окупанта, якому правоохоронці днями оголосили про підозру у воєнних злочинах.
Про ці події українським правоохоронцям стало відомо згодом, після звільнення північних територій від військ російської федерації. Задокументували обставини слідчі Слідчого управління ГУНП в Житомирській області спільно зі співробітниками УСБУ у регіоні, які під процесуальним керівництвом обласної прокуратури працювали над зібранням доказів учинення військовими країни-агресора злочинів проти мирного населення в Україні.
У ході кримінального провадження правоохоронці з’ясували, що у перших числах березня житель Макарівського району постраждав від жорстокого поводження російського комбатанта. Так, було встановлено, що 31-річний житель республіки бурятії рф, командир танку 5-ї окремої гвардійської танкової бригади східного військового округу рф, у її складі здійснював наступ на територію України з півночі. Наприкінці лютого у Макарівському районі Київщини вороже військо зазнало вогневого ураження збоку ЗСУ. Танковому командиру вдалося втекти і певний час переховуватись у лісі.
У перших числах березня на території однієї з ферм комбатант перестрів місцевого жителя. Погрожуючи чоловіку розстрілом, відібрав у нього телефон, однак не відпустив, а змусив знайти для себе сховок у приміщеннях ферми та інших будівлях довкола. Під дулом автомата потерпілий був змушений весь час перебувати біля поневолювача, який зобов’язав полоненого ще й вивести його безпечним шляхом до ймовірного знаходження російських військ. Під час такої подорожі чоловікові удалося втекти від окупанта.
Відтак під час досудового розслідування правоохоронці зібрали свідчення і докази, що дозволили 22 грудня 2022 оголосити комбатанту підозру у вчиненні воєнних злочинів – за ч. 1 ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу України. Агресору інкримінують жорстоке поводження з цивільним населенням у порушення умов Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року та 8 червня 1977 року, а також пограбування потерпілого. На даний час триває спеціальне досудове розслідування. За чинним українським законодавством такі дії караються позбавленням волі на строк до 12 років.
Відділ комунікації поліції Житомирської області