Напередодні Нового року ялинки стають центром людської уваги. Покупці поспішають обрати собі найпишнішу і найзапашнішу красуню, а продавці – чимбільше таких продати. Щоб усе було законно і щоб деревцята не страждали від браконьєрів, лісівники та міліціонери проводять рейди. Перші роблять це у місцях, де ялинки ростуть, другі – де продаються. Юрій Стаднік, ст. інспектор охорони громадського порядку Бердичівського МВ УМВС: «Підходимо до продавців, цікавимось, чи є документи, дивимось, в якому місці здійснюють продаж. Якщо порушується закон, тоді настає відповідальність відповідно до ст. 160-2 адміністративного кодексу України».
Під час цьогорічної операції «Ялинка» вже було вилучено 12 дерев, розповідає інспектор, днями міліціонери натрапили на більш солідну партію сосен і ялин, котрі продавались із порушеннями законодавства. Реалізатори розмістили машину на розі вулиць 30-річчя Перемоги і Миру, просили за новорічний атрибут 50-60 гривень. 32 сосни та 11 ялинок, котрі чоловіки не встигли продати, правоохоронці вилучили і повантажили на машину з тим, аби завезти їх до міськвідділу. Самі ж продавці стверджують, що їхній товар легальний. Продавець: «Ялинки брали у лісі недалеко від Бердичева. Ми їх не рубали, бо ми ж не браконьєри, в нас є документи».
Юрій Стаднік, ст. інспектор охорони громадського порядку Бердичівського МВ УМВС: «Ці громадяни продавали ялинки незаконно і в невстановленому місці. На дерева нема жодних документів». За незаконну торговельну діяльність адміністративним кодексом передбачено накладання штрафу від п’яти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів, каже інспектор. Розмір стягнення для даних громадян встановить суд.
За матеріалами: ТРК «ВІК»