Житомирські водоканалівці відвідали Німеччину, — ФОТО

Під час візиту до Німеччини делегація українських водоканалівців відвідала одну зі станцій очистки води берлінського водоканалу, де дізналася про особливості водопідготовки та контролю якості води.

Про це повідомляє КП «Житомирводоканал» міської ради.

Читайте також: Важкі «промоклі» будні екскаваторників: у Житомирі четвертий день тривають роботи на каналізаційному колектор по вулиці Тутковського

Так, водопостачання Берліна забезпечується завдяки функціонуванню 650 свердловин та 9 фільтрувальних станцій. Протяжність водопровідних мереж - 9000 км. Щодобова подача води - 1 140 000 м3 на добу (до прикладу, щодобова подача води в Житомирі - 55 000 м3).

У Німеччині під час водопідготовки не використовують хлор. Натомість застосовують інноваційний спосіб збагачення її киснем і абсорбції марганцю та заліза. Після цього пропускають через фільтри.

Цифра, у яку складно повірити і яка викликала серед працівників українських водоканалів палку дискусію: лабораторія берлінського водоканалу аналізує воду за 1250 показниками.

Читайте також: Спецоперація по-житомирські: З прірви витягли автомобіль і водоканал почав розкопки, — ФОТО

Серед цікавих способів контролю якості води, який впроваджувався на найбільшому водопостачальному підприємстві ЄС - контроль за допомогою дафній, які живуть у чистій питній воді. Якщо раптом у процесі водопідготовки погіршувалися показники якості води, ракоподібні, які знаходяться у спеціальних автоматизованих контейнерах, починають тривожитися: система реагує на зміни в їх поведінці і передає сигнал "тривоги" в пункт управління.

Серед проєктів, які наразі реалізовує берлінський водоканал, - будівництво фільтрів, призначення яких - "захистити" воду від радіоактивного забруднення у випадку ядерного вибуху. Будівництво одного фільтра коштує 170 тис євро. На підприємстві планується збудувати 64 таких фільтри.

Свого часу на очисних спорудах води Friedrichshagen було побудовано 2 фільтрувальні станції. Але одна із них так ніколи й не експлуатувалася. Минуло багато років перш ніж вона послужила берлінцям вірою і правдою: під час виробничо-постачальної кризи, зумовленої коронавірусом, запасна станція стала "донором" запчастин для головної.

Читайте також: Житомирводоканал нагадав, за якої умови він буде вмикати отримані генератори, про які усі запитують