Сьогодні на майданчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації відбулася презентація центру захисту дітей-постраждалих від насильства, який буде працювати за моделлю Барнахус.
Про це інформує голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко.
Житомирщина стала шостим регіоном України, який впровадив цю модель для захисту дітей. Загалом такі центри найближчим часом мають запрацювати в 11 областях.
Головне завдання таких центрів - мінімізувати при проведенні досудового розслідування травматичний вплив на дитину, яка стала жертвою насильства, чи є свідком якогось злочину.
Модель Барнахус розповсюджена у країнах ЄС і передбачає проведення опитування дитини, щодо обставин злочину лише один раз. Після цього зібраними матеріалами зможуть користуватися усі правоохоронні органи, які залучені до слідчих дій. Також у центрах Барнахус, постраждалі будуть отримувати медичну та психологічну допомогу.
В умовах повномасштабної війни наявність таких центрів є особливо необхідною, адже діти зараз потерпають також від воєнних злочинів, скоєних ворогом.
Окрім центру за моделлю Барнахус, для надання допомоги громадянам, які постраждали від насильства, на Житомирщині працює 41 мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, з яких 14 утворено цього року. Також завдяки реалізації державної субвенції в області працює чотири служби підтримки постраждалих осіб. Це два притулки у Березівській та Романівській громадах, денний центр у Курненській громаді та спеціалізована служба у Семенівській громаді.