ВПО-жінки з Житомирської, Вінницької та Київської областей через виставу розповіли про свої труднощі.
У театралізованому дійстві "Бумеранг" акторки порушили проблеми адаптації вимушених переселенців. Глядачі - житомиряни та ВПО 2014 та 2022 рр.
Історія така: харків'янка у 2014 році відмовилася здати жінці в оренду квартиру, коли дізналася, що вона з дітьми з Луганська. У 2022 році ця жінка сама стала ВПО і відчула вже на собі, як упереджено ставляться власники квартир до переселенців.
Такий сценарій написали самі акторки-аматорки, вони обирали сюжет та працювали над своїми героїнями. Але основна перевага форум-вистави - це взаємодія з аудиторією. Глядачі разом з акторками спільно шукають шляхи розв'язання проблеми, озвучують рекомендації та навіть виходять до героїнь та показують, як діяти у тій чи іншій ситуації.
Жінка, яку війна виселила з дому і яка попри складнощі прагне дати освіту своїм чадам, стикається з недовірою, байдужістю, нерозумінням її проблеми з боку місцевих мешканців.
Війна для українців не є чимось далеким і незнайомим.Чому ж для людей шпалери 19-річної давності є важливішими за життя жінки з дітьми, що втекли від війни в іншу громаду - теж УКРАЇНСЬКУ?
Глядачі не шукають правильного рішення, позаяк його не існує. Вони пропонують свої стратегії, які могли б вплинути на ситуацію. Хтось - розібрати умовні барикади між ВПО та місцевими через спілкування, комунікацію та діалог; хтось - зібрати охочих в один автобус, завезти та показати як ТАМ, аби людина відчула..
Психологиня Леся Ковпака, яка працює з переселенцями та допомагає їм пережити випробування, каже: проблема глибше, бо упродовж багатьох років українців роз'єднували ментально.