Увага! Пожежонебезпечний період триває!
Майже 120 тис грн. штрафів накладено Інспекцією за порушення вимог пожежної безпеки в екосистемах з початку року.
В Україні триває пожежонебезпечний період. Спекотна, суха і вітряна погода – це найсприятливіші умови для виникнення неконтрольованих масштабних пожеж. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу.
Адже суха рослинність спалахує від найменшої іскри, а пожежа за лічені хвилини здатна поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху.
З початку року на території Житомирської області зафіксовано пожежі в лісових масивах площею понад 14 га, на торфополях зафіксовано займання площею 3 га, внаслідок спалювання сухої трави, чагарників, сміття вигоріло понад 226 га.
На Рівненщині лісові пожежі охопило площу майже 50 га, горіло близько 1 га торф’яників, на понад 24 га займання сталися через спалювання сухостою.
Сотні гектарів згорілої землі, заживо спалені дикі тварини, колосальні матеріальні збитки, задіяні значні людські та технічні ресурси. Такими є наслідки людської недбалості і безвідповідальності.
Попри численні заклики до громадян бути свідомими та суворо дотримуватися правил безпечної життєдіяльності у цей період, попри загрозу від непідірваних боєприпасів, які залишив після себе ворог, попри штрафи і роз’яснення щодо вразливості природи, яку сьогодні безжально знищує агресор, з кожним літнім днем невтішна статистика пожеж, не пов’язаних з військовими діями, лише зростає.
З початку року працівниками Інспекції на території Житомирської області виявлено 31 порушення вимог пожежної безпеки, 35 – на території Рівненської області.
На порушників природоохоронного законодавства на Житомирщині складено 24 протоколи за ст. 77 КУпАП (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму понад 36 тис грн.
7 протоколів складено за ст. 77-1 КУпАП (Випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, тощо) , сума накладених штрафів – понад 21 тис. грн.
На Рівненщині на порушників природоохоронного законодавства складено 30 протоколів за ст. 77 КУпАП та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму майже 46 тис.
5 протоколів складено за статтею 77-1 КУпАП на суму понад 15 тис. грн.
Інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу постійно, зокрема, іспільно з працівникамиправоохоронних органів та працівниками підрозділів ДСНС проводяться профілактичні бесіди з громадянами різних вікових категорій з приводу негативних наслідків спалювання сухостою для природи, атакож акцентується на тому, щоспалювання сухої трави чи сміття у воєнний час прирівнюється до диверсій!
Це передбачає кримінальну відповідальність за статтею 245 Кримінального кодексу України. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
Вкотре наголошуємо:
Випалюючи сухостій або сміття на відкритій території, провокуючи пожежу у лісовому масиві, ви не лише порушуєте законодавство, а й відволікаєте від виконання бойових завдань підрозділи ДСНС України, військових та правоохоронців, а відтак знижуєте обороноздатність країни.
Будьте свідомими! Не допомагайте ворогу своїми безвідповідальними діями і злочинним недбальством!
Державна екологічна інспекція Поліського округу