Пасічники Житомирщини подарували 300 кілограмів цілющого свіжозібраного меду інтернатам

Житомирщина – однин із кращих регіонів за виробництвом меду і продукції бджільництва у державі. На цьому акцентував голова облдержадміністрації Сергій Рижук 16 серпня, спілкуючись із представниками регіональних ЗМІ перед початком урочистостей з нагоди Дня пасічника. «Житомирщина – у трійці кращих регіонів України за виробництвом меду та продукції бджільництва, тоді як наша держава за цим показником визнана світовим лідером», – пояснив очільник області.

Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Сергій Миколайович зазначив, що влада області ставиться до пасічництва не як до хобі, а як до серйозного ремесла і навіть професії. «На Житомирщині – 6 тисяч пасічників. Відколи ми почали фінансувати цю важливу галузь, медовий потенціал області зріс у півтори рази. При цьому кількість пасічників, які утримують на сьогодні 20 і більше бджолиних сімей, збільшилася у 2,4 рази», – зазначив посадовець. При цьому Сергій Рижук зауважив, що надалі керівництво області підтримуватиме галузь не лише на етапі виробництва, а й під час реалізації продукції.

Наразі в області на реалізацію настанов Президента щодо забезпечення продовольчої безпеки держави діє комплексна Програма розвитку агропромислового комплексу на період до 2015 року, згідно з якою у 2011-2012 роках на галузь бджолярства спрямовано понад 600 тис. грн. А цьогоріч на підтримку пасічників поліського краю з обласного бюджету вже виділено півмільйона гривень.

На теренах Житомирщини щорічно збільшується кількість пасічників.

Голова обласної ради Йосип Запаловський переконаний, що це і є найкращим свідчення популярності продукції бджільництва. «Минулого року в усіх категоріях господарств області вироблено 6,5 тис. тонн меду, що на 600 тонн більше, ніж у 2011-му році», – повідомив він, відповідаючи на питання журналістів.

Нагадаємо, що 16 серпня, напередодні Дня пасічника, на території Житомирського агротехнологічного коледжу відбувся традиційний ярмарок-продаж продукції бджільництва. Участь в урочистостях брали голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Рижук, голова обласної ради Йосип Запаловський, директор департаменту ринків тваринництва Міністерства аграрної політики України Андрій Гетя, директор Національного наукового центру «Інститут бджільництва імені Петра Прокоповича, депутат обласної ради Олександр Галатюк, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Микола Дідківський і голова обласної організації профспілки працівників АПК Ніна Добринська.

Символічно, що День пасічна в Україні за часом збігається з визначним християнським святом Преображення Господнього, або Великим Спасом. Відтак, за традицією, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Владика Никодим освятив мед нового медозбору і благословив святкове дійство.

Українці – народ, який по праву може пишатися своєю тисячолітньою традицію бджолярства. Сьогодні ця галузь в Україні представлена 400-ми тисячами бджолярів: майже кожен сотий українець – пасічник. Наша держава посідає лідируючу позицію з вироблення меду в Європі, а якість українського меду найвища у світі. На Житомирщині цим унікальним ремеслом зайнято шість тисяч пасічників.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток галузі бджільництва та з нагоди професійного свята Сергій Рижук вручив почесні грамоти облдержадміністрації пасічникам особистих селянських господарств с. Семенівка Любарського району, м. Чуднова, с. Коритище Новоград-Волинського району, с. Дуга Ємільчинського району, м. Малин Сергію Бугирі, Анатолію Вітюку, Леоніду Рябчинюку, Миколі Цимбалюку, Миколі Баранівському, голові Черняхівської районної організації Спілки пасічників Олександру Іщенку, пасічнику ТОВ «Камінське» с. Камінь Романівського району Миколі Артеменку та приватному пасічнику м. Житомира Євгенію Шаринському.

Кращих пасічників області відзначив і директор департаменту ринків тваринництва Міністерства аграрної політики України Андрій Гетя, вручивши почесні грамоти Міністерства голові фермерського господарства «Бджоляр – Загороднюк О. І.» з Ружинського району Олександру Загороднюку та пасічнику особистого селянського господарства с. Велика Хайча Овруцького району Олександру Коту.

Від керівників району та пасічників Житомирщини керівники 22-х обласних інтернатних закладів отримали 300 кілограмів цілющого свіжозібраного меду.