Минулої доби до Бердичівського райвідділу поліції звернулися одразу четверо місцевих жителів із заявами про ошуканство.
28-річна містянка сподівалась отримати матеріальну допомогу, перейшовши за посиланням, розміщеним в одному з онлайн-чатів. Натомість отримала повідомлення про списання 35 тисяч гривень її власних заощаджень. Адже вона ввела всі відомості для доступу до її банківського рахунку на сторонньому сайті.
А 59-річний заявник розповів, що в соціальній мережі натрапив на оголошення про продаж дров за вигідною ціною. Він переказав продавцеві понад 10 тисяч гривень передоплати. Однак доставки так і не відбулося.
Місцева пенсіонерка, поспілкувавшись телефоном з «представником банку», втратила майже 22 тисячі гривень. Адже продиктувала йому секретні коди, що надходили на її мобільний.
Невдало завершилася спроба 35-річної містянки продати товар за допомогою онлайн-оголошення. «Покупець» надіслав їй посилання для введення реквізитів на оплату. Насправді такий лінк привів її на фішинговий сайт: з рахунку жінки зникли понад 3 тисячі гривень.
У всіх зазначених випадках правоохоронці проводять розслідування за ст. 190 (Шахрайство) КК України та встановлюють причетних до правопорушень осіб.
Водночас бердичівські поліцейські закликають громадян дотримуватись правил інформаційної безпеки:
- перевіряйте будь-яку інформацію, що пов’язана з обігом ваших коштів. Ніколи й нікому не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, CVV2-код, паролі, що надходять в SMS-повідомленнях;
- також будьте обережними із підозрілими посиланнями, часто вони ведуть на сторонні ресурси;
- здійснюйте купівлю товарів лише через перевірені вебсайти, завжди ознайомлюйтесь з відгуками про них та користуйтеся послугою післяплати.
Бердичівський районний відділ поліції