До початку повномасштабного вторгнення рф в Україну на Житомирщині зареєстровано 20 тисяч учасників бойових дій, і їх число зростає.
Про це інформують на сайті Житомирської ОВА.
Понад 70 % захисників і захисниць повернеться у громади області зі своїми проблемами, болями, потребами і переживаннями. Адже після повернення з фронту комусь буде потрібне житло, а хтось потребуватиме роботи. Хтось отримав поранення, можливо, отримав інвалідність, і потребуватиме допомоги у фізичній і психологічній реабілітації, в прилаштуванні житла до нових умов. Комусь потрібне перенавчання, а комусь – допомога у відновленні взаєморозуміння в родині. І всім потрібна психосоціальна підтримка.
На Житомирщині працює 47 ЦНАПів, які є надавачами послуг для ветеранів війни та членів їх сімей.
Наразі адміністратори ЦНАПів області проходять онлайн-навчання від Міністерства ветеранів України. У вебінарах беруть участь близько 2 000 адміністраторів з усієї України, а навчання триватимуть близько двох тижнів в усіх областях України. Представники Мінветеранів навчають працівників ЦНАПів як ефективніше та якісніше надавати адмінпослуги у сфері соціального захисту для ветеранів війни та членів їх сімей.
Програмою вебінару передбачено рекомендації щодо надання адміністративних послуг ветеранам війни і їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України за принципом «єдиного вікна», надання роз’яснень щодо порядку надання адмінпослуг у сфері соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, відповідно до затверджених типових інформаційних та технологічних карток, а також практичні аспекти психології спілкування з ветеранами війни під час надання адмінпослуг.