У Житомирі відбулися літературно-музичні читання, приурочені до 130-річчя від дня народження Микити Годованця, — ФОТОРЕПОРТАЖ

«Микита Годованець — патріарх української байки» — під такою назвою в Житомирському обласному літературному музеї пройшли літературно-музичні читання. В цей день до музею завітали учні шостих класів Біотехнологічного ліцею «Радовель» Коростенського району.

Про це повідомляє Житомирський обласний літературний музей.

Захід приурочили до 130-річчя від дня народження Микити Павловича — поета, перекладача, байкаря.

Доля пов’язала письменника з Житомиром, адже на початку 1920-х років він працював у редакції газети «Радянська Волинь», був знайомий з цікавими людьми міста. Про що свідчать книги та листи з фондів Житомирського обласного літературного музею, представлені на виставці.

Заспівом до заходу обрали слова «Струнко! Увага: Езоп іде по Україні!», якими Годованець підписав другий том книги «Байки. Ріка мудрості», а перший том має такий підпис: «Дорогому Миколі Васильовичу Хомичевському (Борису Тену) свій довголітній труд з глибокою пошаною автор і підпис. 26.ІХ.68 День 75 ліття м.Кам’янець-Под».

Учасники читань разом згадали що таке байка, алегорія, гумор, сатира, езопова мова. Пройшлись лабіринтом «Байки — скарбниця мудрості». Старша наукова співробітниця музею Наталія Євченко ознайомила присутніх з життєвими та творчими дорогами ювіляра, розповіла про зв’язок із Житомирщиною, внеском Годованця у розвиток української байки. Пройшли читання, до яких шестикласники ретельно готувалися. Мистецтвом декламації поділились: Дарія Халімончук, Іванна Шелепило та Дарина Шаповалова, Дмитро Шимко, Олена Кручко та Вікторія Кручко, Олександра Кеда та Василіса Кравченко, Марія Патюк, Артем Шапорда. Читали байки напам’ять, з книжки та гаджету, виступали як соло так і дуетом.

Гармонійним доповненням до літературного слова стала музика. До музею з бандурами завітали студентки Житомирського музичного фахового коледжу ім.В.Косенка. Альона Мілевська виконала українську народну пісню «Ти до мене не ходи», Анастасія Захарчук — арію Одарки з опери С.Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм». Клас викладача Людмили Нестерчук.

Відвідування музею закінчилось оглядом меморіальної кімнати Бориса Тена та фотосесією.

В пам’ять про видатного байкаря щороку в Кам’янці-Подільському проходить фестиваль байок. У свою чергу Житомирський обласний літературний музей продовжив байкарську традицію та вперше у своїх стінах провів літературно-музичні читання творів Микити Годованця. Сам захід відбувся у рамках музейного проєкту «Таємниці письменницьких шухляд». Працівники музею запрошують учнів та студентів продовжити мистецьку естафету.

Замовлення зустрічей за телефоном: 098-418-06-96.

Житомирський обласний літературний музей