На засіданні членів Конгресу, 04 жовтня, директорка Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА Наталія Арендарчук зазначила, що тема моделі інвестиційного розвитку регіонів, що межують з росією та білоруссю у повоєнний період зараз як ніколи актуальна.
Про це інформує Житомирська ОВА.
Враховуючи державні пріоритети, природноресурсний потенціал та наявний досвід, індустріальні парки та розвиток кластерів можуть стати ефективними інструментами для збільшення інвестиційної конкурентоспроможності регіону та розвитку прикордонних територій.
Досвіт Житомирщині у створенні й розвитку індустріальних парків довів, що після входження якірного інвестора, резидентами парку стають підприємства цієї галузі та формуються кластерні об’єднання.
Виходячи з потреб економіки відновлення ще одним важливим напрямком може стати розвиток кластера виробництва будівельних матеріалів, в якому можуть бути залучені видобувні потужності, а також підприємства будівельної галузі.
Ще одним перспективним напрямком є розвиток логістичних хабів на залізничних та автомобільних маршрутах з західного кордону в напрямку столичного регіону.
На завершення директорка Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА Наталія Арендарчук наголосила, що на сьогодні, інвестиції є ключем до стабільного і швидкого розвитку й лише спільними зусиллями можливо знайти правильні шляхи відновлення України.