Наталія Арендарчук про моделі інвестиційного розвитку регіонів, що межують з росією та білоруссю у повоєнний період

На засіданні членів Конгресу, 04 жовтня, директорка Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА Наталія Арендарчук зазначила, що тема моделі інвестиційного розвитку регіонів, що межують з росією та білоруссю у повоєнний період зараз як ніколи актуальна.

Про це інформує Житомирська ОВА.

«Нині ми живемо в умовах зовнішніх загроз, особливо регіони, що межують з небезпечним сусідом у вигляді цих двох держав. Саме тому вже сьогодні потрібно закладати стратегічні вектори – моделі економічного, інвестиційного розвитку регіонів у повоєнний період», – зауважила Наталія Арендарчук.

Враховуючи державні пріоритети, природноресурсний потенціал та наявний досвід, індустріальні парки та розвиток кластерів можуть стати ефективними інструментами для збільшення інвестиційної конкурентоспроможності регіону та розвитку прикордонних територій.

«Наразі в області створено 3 індустріальні парки, які включені до Реєстру індустріальних (промислових) парків: «Коростень», «Малин-Захід», «Житомир Схід». Також ведеться активна робота зі створення ще двох індустріальних парків у Коростенській та Брониківській територіальних громадах», – зазначила директорка Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА.

Досвіт Житомирщині у створенні й розвитку індустріальних парків довів, що після входження якірного інвестора, резидентами парку стають підприємства цієї галузі та формуються кластерні об’єднання.

Виходячи з потреб економіки відновлення ще одним важливим напрямком може стати розвиток кластера виробництва будівельних матеріалів, в якому можуть бути залучені видобувні потужності, а також підприємства будівельної галузі.

Ще одним перспективним напрямком є розвиток логістичних хабів на залізничних та автомобільних маршрутах з західного кордону в напрямку столичного регіону.

«Агресія рф призвела до зміни логістичних шляхів, тому враховуючи транзитний потенціал Житомирщини з’являється можливість та необхідність розбудови логістичних хабів, залізничної інфраструктури, з`єднання ключових міст – логістичних центрів з Києвом та іноземними країнами», – зауважила Наталія Арендарчук.

На завершення директорка Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА Наталія Арендарчук наголосила, що на сьогодні, інвестиції є ключем до стабільного і швидкого розвитку й лише спільними зусиллями можливо знайти правильні шляхи відновлення України.