У Житомирі воїн ЗСУ Антон Бондаренко презентував свою монографію, — ФОТО

У Житомирському обласному літературному музеї пройшла презентація монографії воїна ЗСУ Антона Бондаренка «Культ вовка у військових традиціях Давньої України».

На зустріч завітали десятикласники житомирського ліцею №12 ім. С. Ковальчука, краєзнавці, науковці, любителі історії. Про це повідомляє Житомирський обласний літературний музей.

Антон Бондаренко розповів багато цікавого про явище тотемізму у військових станах, чому саме вовка було обрано як тварину-тотем, розглянув архаїчні елементи культу вовка у звичаях українського козацтва. Розмова також йшла про важливість історичної освіти, бойовий дух, патріотизм сучасних захисників України та про виховання підростаючого покоління. Логічним доповненням стали пісні про відданість рідній землі у виконанні Лариси Бойко.

За традицією, автор передав книгу «Культ вовка у військових традиціях Давньої України» до фондів музею.

Довідково. Антон Бондаренко — киянин, письменник, науковець, кандидат історичних наук. Учасник Революції Гідності, доброволець, брав участь у бойових діях на Сході України у 2014 - 2015 рр., з перших днів повномасштабної агресії РФ проти України виконував бойові завдання у Київській, Донецькій, Запорізькій областях.

Автор наукової монографії “Культ вовка у військових традиціях Давньої України” та понад тридцяти наукових та публіцистичних статей з давньої історії, археології, військово-політичної аналітики. У 2019-2022 рр. працював над написанням дисертації на здобуття ступеня доктора історичних наук по темі «Тотемні військові традиції народів Центральної та Східної Європи», а також досліджував тактику гібридної військово-політичної агресії путінського режиму проти України.

У своїй творчій доробці також має поетичні та прозові твори, які підписує літературним ім’ям Мечислав Рисич. До Житомира на презентацію книги захисник-письменник приїхав під час ротації. Побратимам він відомий під позивним «Меч».

Житомирський обласний літературний музей