Коли інвалідність не обмежує або про жінок і дівчат, які вдосконалюються, змінюючи себе і громаду

У Житомирі підбивають підсумки проєкту, спрямованого на сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їхньої участі та лідерства в громадах.

Про це повідомляє Житомирська міська рада.

Неля Ковалюк, керівниця ЖОГО «Молодь. Жінка. Сім’я.», що впроваджує проєкт у Житомирській області, вважає: жінка з інвалідністю має бути фаховою, самореалізованою та визнаною в суспільстві.

«Жінки-лідерки повинні брати участь у прийнятті рішень на рівні своєї громади. Адже ніхто краще не знає потреби жінки, ніж вона сама – жінка з інвалідністю і мама, яка виховує дитину з інвалідністю», – говорить Неля Ковалюк.

Ірина Смірнова – правозахисниця і голова Житомирської обласної громадської організації УТОС. Вже багато років вона допомагає в участі осіб з інвалідністю у житті суспільства та забезпеченні захисту їхніх прав.

«Часто люди з інвалідністюта члени їхніх сімей знають свої права лише частково. Тому, наприклад, звертаючись до різних установ та організацій, вони отримують відмову замість соціальної послуги, на яку мають право. Адже буває так, що для реалізації права є інші шляхи.Люди з інвалідністюмають вміти відстояти свої права…», – переконана пані Ірина. Під час проєкту жінки-лідерки змогли підвищити рівень своєї компетенції щодо захисту та реалізації прав жінок та людей з інвалідністю.

Керівниками первинних організацій з інвалідністю є здебільшого жінки говорить пані Ірина. Вони – активні, цілеспрямовані, віддають роботі та громадській діяльності багато часу задля захисту членів організації.

Проєкт «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах» впроваджується в Житомирській, Тетерівській, Коростенській таПулинській громадах.

В межах проєкту була проведена оцінка потреб жінок з інвалідністю щодо доступу до гуманітарної допомоги в Тетерівській та Коростенській ТГ. Також на базі Карітас-Спес проведені майстер-класи з декупажу свічок та баночок, виробів з шоколаду та мастики, для жінок з інвалідністю та жінок, які виховують дітей та молодь з інвалідністю.

Жінки з інвалідністю з трьох громад – Житомирської, Коростенської, Тетерівської – отримали сертифікати по 1000 грн на закупівлю засобів гігієни та продуктів харчування в мережі АТБ. Всього – 90 сертифікатів.

«В Пулинах наразі вже реєструється нова громадська організація жінок та чоловіків з інвалідністю «На одному рівні», організацію очолює жінка з інвалідністю Таміла Лебедь. Вони довго виношували цю ідею, і наразі документи вже в ЦНАПі на реєстрації», – розповідає Неля Ковалюк.Лідерка каже, представляючи таку потужну категорію людей, потрібно об’єднуватися, комунікувати з владою і працювати.

Проєкт «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах» реалізує ГС «ВГО НАІУ» за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (Women'sPeace&HumanitarianFund -WPHF).