Міністерство соціальної політики на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 03.10.2023 № 1049 ,,Про реалізацію експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості” оголошує про початок експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкостіта залучення територіальних громад до участі у цьому проекті.
Послуга з формування життєстійкості спрямована на підтримку та зміцнення психічного здоров’я населення, зниження загального рівня стресу і тривожності серед населення, адаптацію населення до кризових ситуацій, формування навичок першої психологічної допомоги близьким, навчання стресостійкості як комплексу особистісних якостей та попередження психологічної травматизації.
Учасниками проекту можуть стати усі територіальні громади України. Громади можуть брати участь у реалізації експериментального проекту за рахунок бюджетних коштів, благодійної пожертви або шляхом співфінансування із залученням бюджетних коштів та благодійної пожертви та/або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
Для участі територіальної громади у експериментальному проекті виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, а в разі їх відсутності — військові адміністрації населених пунктів (далі — уповноважені органи) подають в електронній формі заявку довільної форми, яка містить такі дані:
- назва територіальної громади, область;
- контактна особа від громади (номер телефону та адреса електронної пошти);
- кількість жителів громади;
- інформація про наявність приміщення, яке може бути використане для надання комплексної послуги згідно з пунктом 40 Порядку реалізації експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості (дозвільні документи, план приміщення, фото та відео за наявності);
Допускається наявність у територіальної громади приміщення, яке перебуває у комунальній власності, або можливе використання приміщення державної або приватної форми власності для надання комплексної послуги.
Уповноважені органи залучають територіальні органи Нацсоцслужби для встановлення факту відповідності наявних умов для надання комплексної послуги вимогам законодавства і можуть долучати отримані довідки до заявки.
- соціальний паспорт територіальної громади або стратегію/план соціального розвитку територіальної громади, інші акти, які визначають соціально-економічний розвиток територіальної громади та/або її потреби (за наявності);
- результати визначення потреб жителів територіальної громади у соціальних послугах (за наявності) відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”;
- згода благодійника надати благодійну пожертву територіальній громаді для облаштування приміщення для надання комплексної послуги та/або забезпечення утримання приміщення, де надаватиметься комплексна послуга (за наявності, у довільній формі);
- рішення про виділення приміщень комунальної форми власності, зокрема комунальних некомерційних підприємств, установ, організацій (у разі можливості використання таких приміщень для надання комплексної послуги).
Звертаємо Вашу увагу, що використання учасником експериментального проекту для реалізації експериментального проекту приміщень державної форми власності здійснюється відповідно до законодавства про оренду державного та комунального майна.
Уповноважені органи відповідають за достовірність інформації, що міститься в документах, поданих для участі.
Заявки подаються до 23 год. 59 хв. 26 жовтня 2023 року:
- через електронну систему взаємодії органів виконавчої влади
- або за електронною адресою: info@mlsp.gov.ua.
Копію заявки також надіслати за електронною адресою:Vidbirgromadi@gmail.com
(У разі неможливості подати заявку через електронні засоби комунікації, надсилати паперову форму заявки за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10) .
Контактна особа: Олександра Верлинська (o.i.verlynska@mlsp.gov.ua)
Міністерство соціальної політики України