Відбувся круглий стіл «Включення жінок-лідерок з інвалідністю в діяльність Житомирських територіальних громад»

Успішна робота лідерок — процвітання всієї громади.

У Житомирі пройшов круглий стіл «Включення жінок-лідерок з інвалідністю в діяльність Житомирських територіальних громад».

Зустріч стала фінішною в реалізації проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах», який з липня по жовтень втілювала в життя Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я.», за підтримки Національної асамблеї осіб з інвалідністю та жіночого фонду «Миру та гуманітарної допомоги ООН».

Підбити підсумки роботи приїхали жінки-лідерки зі своїми командами з Коростенської, Пулинської, Тетерівської та Житомирської ОТГ. Детально про реалізацію проєкту доповіла Неля Ковалюк, голова ЖОГО людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я.», свою розповідь вона підкріплювала мультимедійною презентацією.

‒ Спочатку ми приїхали в Коростень, де в приміщенні міської ради зібрались жінки, які жваво та активно обговорили свої права, механізми підтримки під час війни та долучення до прийняття рішень на рівні громади.

Другий захід відбувся в реабілітаційному таборі «Надія» Благодійного фонду «Карітас-Спес» у селі Зарічани неподалік Житомира. До жінок і чоловіків з інвалідністю, які відпочивали на той момент у таборі, долучились наші лідерки з різних громад.

Всі перезавантажились, взявши участь у низці майстер-класів. На фото ви бачите як ми робили декупаж свічок і баночок, працювали з шоколадом та мастикою. Робота складна, слабозрячим допомагали командою, бо, наприклад, підібрати намистинку та стрічку їм самотужки важко. Робили вироби собі та ближньому, думали про прекрасне, відпочивали від турбот. Наступним етапом була робота над статистикою в оцінці потреб жінок з інвалідністю щодо доступу до гуманітарної допомоги в Тетерівській та Коростенській територіальних громадах. У цьому нам допомагав Олександр Пінчук - експерт. Далі у Пулинах працювали над забезпеченням організаційно-правових механізмів для створення громадської організації людей з інвалідністю даної громади. Об’єднання «На одному рівні» вже в стадії реєстрації, головою обрали Тамілу Лебідь.

В планах роботи: співпраця з органами місцевого самоврядування, написання грантів, проведення майстер-класів. Участь в останніх взяли пулинські дітки з інвалідністю та їх мами, вони натхненно робили та розмальовували шоколадні фігури, працювали над декупажем свічок, ‒ розповіла Неля Ковалюк. Вона доповнила, що майстер-класи є затратними і раніше активістки не могли собі таке дозволити, тому дуже вдячні донору за надану можливість. Тим паче під час війни, в умовах постійного стресу, потрібно перезавантажуватись і відпочивати.

‒ Одним із підпунктів проєкту була видача Сертифікатів АТБ на продукти харчування та засоби гігієни. Всього люди отримали дев’яносто Сертифікатів на тисячу гривень кожен. Сертифікати надавав у громади донор. Знаєте, для звітності потрібні були фотографії. Жінки підійшли творчо: фото з кошиками, з Сертифікатами, біля прилавків, кас, на вулиці, в капелюшках, з посмішками, навіть відео робили. Ми вдосконалюємо роботу і вперше почали працювати за схемою Сертифікатів, коли жінка може самостійно вибрати те, що їй потрібно та хочеться. Зазначу, що Сертифікати зручні для великих громад, де є дана мережа супермаркетів, однак жителі з маленьких сіл теж зголошувались та шукали можливості скупитись, ‒ розповіла присутнім Неля Ковалюк.

Також на круглий стіл «Включення жінок-лідерок з інвалідністю в діяльність Житомирських територіальних громад» завітали представники влади. Про виклики з якими під час війни зустрілись малозабезпечені верстви населення, розповідали директорка та заступник Департаменту соціального захисту населення Житомирської обласної військової адміністрації Олена Грищук та Анатолій Д’яченко.

Заступник директора Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Тетяна Денисенко нагадала про можливість отримати технічні засоби реабілітації та їх фінансування. Важливою складовою є інклюзивна освіта, про її становлення, успіхи та про роботу фахівців «Другого інклюзивно-ресурсного центру» Житомирської міської ради з присутніми поділилась директорка закладу Алла Шовтюк. Реалізація проєкту стала успішним стартом у співпраці з Тетерівською ОТГ, про що розказала начальник відділу соціального захисту цієї громади Інна Лазонюк.

Також про потреби своїх нозологічних груп говорили жінки-лідерки та лідери громадських організацій: Олена Парфенюк, Ірина Смірнова, Надія Шеремет, Таміла Лебідь, Олександр Пінчук, Валерій Дем’янчук. Всі заходи у проєкті традиційно супроводжувала сурдоперекладом Людмила Клименко.

Круглий стіл завершився вправами з нейрогімнастики, які подарували учасникам посмішки та гарний настрій.

Людмила Лобачова, фото автора