Презентація книги Людмили Охріменко: «Оскар» на Житомирщині
Сучасна українська письменниця Людмила Охріменко проводить тур, де презентує свої книги воєнної тематики. Днями вона завітала до публічної бібліотеки Коростеня із трьома книгами – «Оскар», «Муха в окропі на окупованій території» і «Волонтерські історії».
Про це йдеться в матеріалі «КоростеньМЕДІА»
У 2021 році роман «Оскар» був визнаний найкращим романом на воєнну тематику Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2021». За словами авторки, вона єдина жінка, яка отримала цю спеціальну відзнаку, до цього перемагали лише чоловіки.
Книга заснована на реальних подіях. Прототипом головного героя є український офіцер — розвідник, який на початку 2015 року потрапляє у полон до російських окупантів. Це була катівня, де працювали найкращі спеціалісти, які зрадили присязі і перейшли на бік ворога. На чоловіка чекали катування і знущання, і найтяжчий вибір у житті – здатися, чи боротися до кінця.
Він також розповів, як настала мить, коли до нього почали ставитися добре: допомога лікарів, солодкий чай… І ось тоді офіцер розуміє, що готується терористичний акт у дитячій установі, і починає готувати план утечі.
Письменниця розповідала, що ніколи навіть не замислювалась над романами воєнної тематики, адже вона жінка. Та з 2014 року почала активно волонтерити. Їздила в Донецьку і Луганську області, розвозила допомогу цивільним і військовим. Жінка каже: вторгнення російських військ на територію України та окупація Криму, в якому вона прожила 10 років, змусили її писати про війну.
Книга «Оскар» разом із її авторкою відвідала 225 локацій і 19 областей. Зараз на черзі Житомирська область, далі Вінницька.
«Я могла б написати книжку про те, як я писала цю книжку»
У 2020 році до Людмили Леонідівни звернувся офіцер і попросив написати про нього книгу. Написання роману зайняло 7 місяців: 2 місяці комунікувала безпосередньо із замовником, а решту 5 місяців зайняло спілкування з іншими офіцерами, солдатами і розвідниками, також читання додаткової літератури, яка була необхідна на той час.
Присутнім на презентації книги було цікаво дізнатися справжнє ім’я героя, але воно досі залишається невідомим. Підтримували контакт авторка і офіцер дистанційно, тож зоровий контакт був лише по відеозв’язку. Письменниця наголосила, що він навіть не був необхідним, адже її співрозмовник зумів передати свою ауру, енергетику і бачення світу лише словами і інтонацією.
За словами письменниці, спочатку було тяжко, адже вона не розуміла навіщо це чоловіку. Він офіцер-солдат і написав історію, як рапорт.
Цікавою є також реакція чоловіка на готовий варіант роману. Він переглянув повідомлення, а відповів аж на 7 день. Розлогим коментарем «ОК».
Усі присутні мали змогу не лише придбати книжки авторки, частина коштів від продажу, який жінка перераховує на потреби ЗСУ, а й отримати автограф і можливість вільного спілкування після завершення презентації.
Валерія БАРАНОВСЬКА, «КоростеньМЕДІА»