Створювати настрій і берегти нашу українність, або цікаве про художню самодіяльність Будинку культури в селі Новаки

Не міліють наших душ джерела…

Народні пісні… Століттями переходять вони у спадок, чаруючи мелодійністю, красою, душевністю, з яких сотні літ не опадає і не розвіюється з вітром квіт народної любові.

Про це йдеться в матеріалі КоростеньМЕДІА.

Співають пісні, відтворюють народні обряди, опікуються народознавчою кімнатою працівники та учасники художньої самодіяльності Будинку культури села Новаки, ніби утверджуючи, що найблагородніша праця – праця на землі, найбажаніша праця та, що до душі. І що ж робити людям, коли душа співоча, коли Всевишній не обділив талантом?! Вірно, проявляти себе, радувати земляків, створюючи настрій і берегти нашу українність.

Ініціатор та організатор місцевих заходів, натхненник артистів-аматорів – Інна Ткаченко, директор будинку культури, залюблена у справу життя, якою займається. Гарною помічницею для неї стала Ганна Стащук, художній керівник будинку культури, яка нещодавно працює в культурі, але була активною учасницею сільської самодіяльності. Зі шкільної лави на сцені й Іван Борисюк: гуморески, сценки, жарти – в них він, як риба у воді! І хоч Ваня закінчив не тільки школу, а й вищий навчальний заклад, і вже працює поваром в одному з київських ресторанів, але не полишає земляків – завжди підтримує своєю участю будь-який захід! Долучаються до аматорської творчості й активна, безвідмовна та відповідальна Вікторія Камінська, директор Малозубівщинського закладу дошкільної освіти, Валентина Нідзельська, яка хоч вже й на заслуженому відпочинку, а співоча душа не дає їй засиджуватись вдома. Зі шкільної лави є учасницею сільської самодіяльності тендітна та миловида Дарина Шидловська, а нині студентка Житомирського медичного інституту. Відгукуються й долучаються до творчості юні артисти Карина Камінська і Вікторія Бондар, учениці Малозубівщинського ліцею, та Дмитро Стащук, учень Хотинівського ліцею. Ось і в жовтні 2022-го аматори Новаківського будинку культури стали учасниками телесюжету «Коростень ТБ» із циклу передач «Бережемо культуру – бережемо код нації». А нині, хоч і не в повному складі, долучились до реалізації грантового культурно-мистецького проекту Українського культурного фонду «Вистава «Із витоків древності», прем’єра якого запланована на 11 листопада.

Звичайно, війна змінила всіх нас, але вона ще більше загострила відчуття нашої причетності до народу, який має глибоке історичне коріння, до народу, в якого є своя мова, традиції та символи. А пісня – це ген, завдяки якому тримається духовний зв’язок поколінь українців. А лунатимуть пісні – нива родитиме. Тримаймося!

Лариса Бондар, заступник начальника

відділу культури і туризму, заслужений працівник культури України

КоростеньМЕДІА