Про можливість отримання «фінансової допомоги» від міжнародних організацій, телефонуючи потерпілим, розповідав 33-річний житель Київщини.
Часом він називався банківським працівником, інколи представником благодійної організації. Однак увесь цей час - відбував покарання у слідчому ізоляторі м. Житомира.
Слідчі Головного управління Національної поліції в Житомирській області встановили, що чоловік видурив у громадян близько 140 тисяч гривень. А найбільшою сумою транзакцією спустошення гаманця одного з потерпілих є понад 34 тисячі гривень.
Поліцейські встановили, що «благодійник» переконував потерпілих, що для зарахування соціальних виплат необхідно назвати йому конфіденційні дані картки, а також пароль, який надійде повідомленням. А декількох людей навіть переконав здійснити переказ особистих коштів на вказану ним картку, наполягаючи, що саме такі умови отримання допомоги. Таким чином у правдивість його дзвінків повірили 12 людей з різних областей країни віком від 28 до 71 років.
Отримані не зовсім чесним шляхом кошти вмить витрачав на онлайн-розваги, ігрові сайти, оплату товарів та послуг, або ж здійснював перекази на інші банківські рахунки.
Викрили «благодійника» оперативники управління карного розшуку ГУНП в Житомирській області. На початку липня у камері вправної установи, де той відбуває покарання з 2022 року, поліцейські провели обшуки та вилучили сім-картки, скретч-картки, записники із записами, мобільні телефони.
Днями обвинувальний акт у кримінальному провадженні Житомирською обласною прокуратурою скеровано до суду. Чоловікові інкримінують заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3 ст. 190 КК України), а також розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі, здійснення фінансової операції (ч. 2 ст. 209 КК України).
Відділ комунікації поліції Житомирської області