Житомирська міська рада в межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини і Швейцарії, проводить дослідження думки житомирян та житомирянок щодо проблем та переваг простору Замкової гори у Житомирі.
Про це інформує Житомирська міська рада.
У міській раді просять приділити декілька хвилин і пройти опитування за покликанням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc1jK75j-l7eQ20U0npo023sHqcgNdtnpyWC3bPZGk8nk_j2w/viewform
Навіщо це дослідження?
22-24 вересня 2023 року Житомирська міська рада та проєкт «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» провели Урбаншколу.
Протягом трьох днів активні житомиряни та житомирянки, архітектори, експерти з міського планування, географії, екології та соціології вчилися проводити комплексне дослідження історії, простору та соціальних відносин міських територій.
Об’єктом дослідження став парк та прилеглі до нього квартали житомирської Замкової гори. За результатами дослідження учасники та учасниці школи сформували бачення візії, принципів та підходу до майбутньої роботи з даним простором.
Опитування в якому ви берете участь - це продовження Урбаншколи. Його задача – зрозуміти, які зі знахідок аналізу Урбаншколи справді відгукуються місцевим мешканцям/-кам, а які є лише дослідницькими артефактами і не потребують уваги в подальшому опрацюванні теми.
Дослідження Урбаншколи та опитування містян стануть основою для створення архітектурної концепції для можливої роботи з простором Замкової гори. Після обговорень з громадою та доопрацювання, концепцію безоплатно передадуть Житомирській міській раді для можливості використання в подальшому на розсуд місцевих департаментів та управлінь.
Чому саме Замкова гора?
Територію Замкової гори було обрано кейсом для Урбаншколи не випадково. В умовах війни серед українців активно зростає запит на пошук власної ідентичності та поривання з колоніальними наративами, які століттями нав’язувались нам росією та совєцьким союзом. Ідентичність Житомира та житомирян було вирішено шукати там, звідки місто бере свій початок, де звели його цитадель, ключові храми, вулиці та укріплення.
Де я знайду результати опитування?
Результати будуть надіслані всім учасникам/цям опитування, які будуть зацікавлені у їх отриманні та залишать електронну пошту наприкінці анкети.
З яких джерел фінансуєится проєкт?
Проведення дослідження та розробка концепції Замкової гори відбувається за донорський кошт та не використовує ресурси бюджету Житомирської громади.
Дослідження проходить в межах німецько-швейцарського проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини і Швейцарії.
Житомирська міська рада