Прокурор Житомирської обласної прокуратури скерував до суду обвинувальний акт стосовно організованого злочинного угруповання у складі чотирьох осіб за фактом заволодіння чужим майном шахрайським способом, вчинене в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України).
До земельних оборудок причетні ще й два державні реєстратори. Крім пособництва у шахрайстві, їх обвинувачено у незаконній зміні інформації в автоматизованих (комп’ютерних) системах (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 362 КК України).
Як повідомлялося раніше, організатор угруповання – киянин, екскерівник Держгеокадастру одного з регіонів. Щоб провернути аферу із землею, залучив директорку сільгосппідприємства, свого знайомого та керівника землевпорядної організації, яка наразі перебуває у розшуку.
У міру своєї службової діяльності вони мали доступ до реєстраційних баз у земельній сфері. Також були обізнані щодо одержання сільгосппідприємствами значних площ землі на праві колективної власності.
Діяли за розробленою злочинною схемою. Спочатку придбали корпоративні права підприємств. Потім, на підставі незаконно виготовленої технічної документації, земельним ділянкам було присвоєно кадастрові номери та оформлено на них права власності. Тоді «підключили» державних реєстраторів та оформили право власності на землю.
За неповних два роки (березень 2020-січень 2022рр) обвинувачені придбали корпоративні права семи нібито не працюючих сільгосппідприємств та незаконно заволоділи майже 1730 га землі лісо- та сільськогосподарського призначення вартістю понад 70 млн грн, що належали Житомирській обласній раді, Барашівській сільській та Ємільчинській селищній радам.
На незаконно здобуту землю та реєстраційні документи накладено арешт.
Також накладено арешт на нерухоме і рухоме майно фігурантів справи, зокрема, 13 земельних ділянок, будинок та частину квартири, три автомобілі, частки статутного капіталу на загальну суму понад 8 млн. грн.
Звягельською окружною прокуратурою заявлено 6 позовів про витребування з незаконного володіння землі.
Злочин викрито за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури УСБУ в області та ГУНП в області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури