Ти як? «Стежка ментального здоров’я» тепер у громадах Житомирської області

03 січня на Житомирщині в рамках всеукраїнської програми “Ти як?” відбувся інтерактивний івент “Стежка ментального здоров’я”.

Організатором якого стала Житомирська районна військова адміністрація. Про це повідомляє Житомирська обласна військова адміністрація.

У заході взяли участь представники трьох територіальних громад Житомирської області: Березівської, Курненської та Пулинської.

Мета “Стежки ментального здоров’я” – привернути увагу кожної людини на важливість ментального здоров’я. Воно в першу чергу залежить від кожного з нас та наших рідних. Ми повинні навчитися зберігати стійкість та душевну рівновагу в найскладніших ситуаціях, а при необхідності – звертатися за допомогою до відповідних фахівців.

На інтерактивному заході в Березівській сільській раді психологи Ірина Денисевич та Олена Савельєва продемонстрували прості, але ефективні вправи для самозаспокоєння, такі як “метелик” і “чотири кути”. Ці методики допомагають знаходити внутрішні ресурси для протистояння психоемоційному навантаженню.

Варто зазначити, що кількість людей, які потребують психологічної допомоги, зросла. Це військовослужбовці, ветерани війни, родини загиблих та інші. Саме тому основним завданням цих заходів є набуття навичок протидії викликам війни.

Фаховий психолог КНП «Лікарня» Пулинської селищної ради Тетяна Трохліб, яка саме вела спілкування з військовослужбовцем Михайлом, що перебуває на лікуванні в цьому медичному закладі, як ніхто інший знає, наскільки сьогодні важливо допомогти захисникам відновити свій морально-психологічний стан і максимально впоратися з емоційними викликами.

У Курненській громаді, на базі сільської ради створено кімнату самодопомоги, знають, як колективно “розвантажуватися” і підтримувати душевну рівновагу.

Психологи та інші фахівці впевнені, що такі інтерактивні заходи можуть значно покращити обізнаність людей щодо їхнього психічного здоров’я, що є важливим у складний воєнний час.

Тому «Стежка ментального здоров’я» проляже і до інших громад району, заохочуючи їх жителів дбати про свій психоемоційний стан.

Довідково. Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за експертного партнерства та підтримки World Health Organization Ukraine (WHO). Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ. Керівницею Координаційного центру підтримки цивільного населення при Житомирській ОДА виступає перша заступниця начальника голови ЖОВА Наталія Остапченко.