Домогосподарства, які постраждали від війни, зможуть безплатно отримати насіння овочів для весняної посівної. Такий проект вже другий рік поспіль реалізовує Програма USAID АГРО в межах Ініціативи «Стійкість сільського господарства» (АГРІ-Україна). Подальший розподіл та доставку насіння забезпечить Всеукраїнська асоціація громад.
Про це інформує Житомирська обласна військова адміністрація.
Насіння овочів отримають не лише мешканці деокупованих та прифронтових громад, а й вимушені переселенці, а також представники соціально вразливих верств населення (багатодітні сім’ї, малозабезпечені тощо), які мають присадибні ділянки.
Як здійснюватиметься розподіл насіння?
Через сільські та селищні ради під координацією Всеукраїнської асоціації громад. До 15 січня 2024 року органи місцевої влади у своїх громадах визначать низку таких домогосподарств.
Після цього, з 16 січня до 15 лютого очільники громад подадуть заявки на насіння через сайт Всеукраїнської асоціації громад https://communities.org.ua/.
Протягом лютого-березня Всеукраїнська асоціація громад доставить посівний матеріал до сільських та селищних рад, відповідальних за його розповсюдження серед мешканців.
Наразі до реалізації цього проекту вже долучилися компанія Bayer, яка надала 1 032 кг насіння морки, кабачків, дині, томатів, перцю та капусти. Також компанія Syngenta планує передати насіння капусти, томатів, кабачків, цибулі, огірків та цукрової кукурудзи. Цього вистачить, щоб забезпечити насінням понад 100 000 домогосподарств. Всеукраїнська асоціація громад звертається до насіннєвих компаній, закликаючи їх взяти участь у проекті.
Пропозиції можна надсилати на електронну пошту: office@communities.org.ua».
Подібна ініціатива була реалізована навесні 2023 року. Тоді Всеукраїнська асоціація громад в рамках проекту «Згуртовані громади» за підтримки Програми USAID АГРО безкоштовно передала 530 кг насіння моркви від Bayer та ще 10 280 кг насіння овочів від міжнародних компаній Enza Zaden, Lark Seeds, Nunhems, Hazera, Seminis, Rijk Zwaan, Syngenta та інших. Понад 50 000 домогосподарств з 391 громад скористалися цією ініціативою та виростили понад 58 000 тонн овочів для забезпечення своїх родин.