На Житомирщині триває відбір офіцерів служби освітньої безпеки

Днями в Управлінні поліції охорони в Житомирській області була проведена співбесіда з поліцейськими, які виявили бажання взяти участь у проєкті «Офіцер служби освітньої безпеки» (СОБ). Нагадаємо, днями відбір учасників проєкту відбувся в ГУНП Житомирщини.

Варто зазначити, що поліцейські відгукнулися на запити громад щодо безпеки дітей у навчальних закладах. Тож тимчасово функції офіцерів служби освітньої безпеки виконуватимуть діючі поліцейські. Надалі ж буде проводитися рекрутингова кампанія: участь у відборі зможуть взяти жінки та чоловіки, які не підлягають мобілізації та фізично і ментально можуть виконувати покладені на них обов’язки.

Поліцейські охорони, які нині виявили бажання взяти участь у реалізації проєкту, пройшли медичний огляд, поглиблене психофізіологічне дослідження та консультативну комісію. Надалі вони пройдуть спеціалізоване навчання в Вінницькому вищому професійному училищі Департаменту поліції охорони. Наступний етап - практичне стажування в освітніх закладах. Після цього поліцейські розпочнуть виконувати свої функціональні обов'язки безпосередньо в закладах загальної середньої освіти.

- Проєкт «Офіцер служби освітньої безпеки» відбувається за ініціативи керівництва держави за участі Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України, - розповідає заступник начальника Управління - начальник відділу фізичної охорони УПО Житомирської області Едуард Радкевич.

- Офіцер СОБ є фахівцем з питань безпеки в освітньому закладі, який запобігатиме та припинятиме проникненню сторонніх осіб та пронесення заборонених предметів, які можуть нести загрозу життю та здоров'ю учасникам освітнього процесу.

Відповідно до проєкту до повноважень поліцейських входитиме:

  • перепускний режим;
  • запобігання, попередження та припинення правопорушень в закладах освіти;
  • охорона публічної безпеки та правопорядку;
  • комунікація з екстреними службами;
  • виклик поліції за допомогою кнопки «тривожного сповіщення»;
  • затримання правопорушників, злочинців;
  • недопущення в освітніх закладах негативних та нештатних ситуацій;
  • профілактичні бесіди з дітьми, навчальному закладі, а також на його території.

За матеріалами Управління поліції охорони в Житомирській області