На Житомирщині жінка хотіла допомогти подрузі, а натомість збагатила кишені аферистів

Днями до поліції звернулась 21-річна жителька Ружинської громади з заявою про шахрайство. На сторінці подруги в одній із соціальних мереж жінка побачила публікацію з проханням термінової грошової допомоги. Відгукнувшись на нього – втратила власні заощадження.

Того дня заявниця здійснила дві транзакції на загальну суму 9 000 гривень на банківську картку, вказану в опублікованому проханні. Згодом вона зателефонувала подрузі та дізналась, що до сторінки отримали доступ сторонні особи, а прохання про допомогу було неправдивим.

Нині поліцейські встановлюють причетних до шахрайства у межах кримінального провадження за ст. 190 (Шахрайство) КК України.

Водночас поліцейські нагадують рекомендації найефективніших способів захисту облікового запису, зокрема:

  • налаштуйте додаткове підтвердження для входу в акаунт: двоетапна перевірка допомагає захистити ваш обліковий запис від доступу до нього сторонніх осіб;
  • не використовуйте однакові паролі для всіх своїх акаунтів в соціальних мережах та інтернет-банкінгу. Якщо зловмисники «зламають» електронну пошту, то з легкістю можуть отримати доступ одразу до всіх облікових записів. Якщо їм до рук потрапить телефон, то є ризик втрати банківських даних;
  • якщо вам надходить повідомлення від рідних чи знайомих з проханням про грошовий переказ - не поспішайте. З’ясуйте, чи дійсно вони потребують вашої допомоги, для цього зателефонуйте та перепитайте про суму та номер рахунку. Або ж у переписці поставте кілька питань, відповіді на які може знати лише справжній власник акаунта. Переконавшись у тому, що дійсно спілкуєтеся з ним, вирішуйте, чим і як можете допомогти.

Бердичівський районний відділ поліції