Інспектори секторів реагування патрульної поліції Житомирського райуправління проводять необхідні превентивні заходи для безпеки усіх учасників дорожнього руху на території обслуговування.
У разі виявлення порушень причетні особи притягуються до адміністративної відповідальності.
Згідно з наявними статистичними даними найбільша кількість зафіксованих у січні порушень ПДР (1145) стосувалася перевищення швидкісного режиму та ігнорування заборонних сигналів світлофора. Близько 350 водіїв кермували авто- та мототранспортом без належних документів.
Транспортний засіб, за кермом якого перебуває водій у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, становить небезпеку. Тож запобігання подібним правопорушенням – один з пріоритетних напрямків роботи груп реагування патрульної поліції району. З початку року було виявлено 127 водіїв, які знаходилися за кермом у стані алкогольного сп’яніння.
Так, уранці 15 січня у місті Чуднові поліцейські за порушення правил дорожнього руху зупинили автомобіль ВАЗ. Манера поведінки та спілкування керманича свідчили про його нетверезий стан. Згідно з показами алкотестера у його крові було 1,23 проміле алкоголю. Свій стан чоловік пояснив чаркуванням напередодні й намагався переконати поліцейських, що це не впливає на його увагу.
Вечірнім застіллям пояснив правоохоронцям свій нетверезий стан ще один керманич, 39-річний житель Звягельщини. Поліцейські зупинили його днями у селі Зарічанах. У крові водія алкотестер зафіксував 0,83 проміле алкоголю.
Відтак відносно нетверезих керманичів правоохоронці склали адміністративні протоколи, які були скеровані до суду.
Також з початку місяця поліцейські виявили 245 порушників серед пішоходів та велосипедистів – на них були накладені штрафні санкції. Правоохоронці нагадували їм на безумовному дотриманні ПДР, необхідності виокремлення себе у темряві та використання для цього світловідбивних елементів.
Проведення превентивних заходів на дорогах району триває. Адже саме контроль за дотриманням встановлених Правил дорожнього руху та запобігання правопорушенням сприяє зменшенню дорожньо-транспортних пригод та травматизму.