У Житомирській громаді послуги з ментального здоров’я можна отримати безоплатно.
Держава впровадила послугу з надання психологічної допомоги населенню на "первинці". Себто підтримку з ментального здоров'я пацієнтам надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри.
Про це інформує Житомирська міська рада.
"Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги" — так називається пакет, який МОЗ включило до Програми медичних гарантій (безоплатних послуг для населення). Для цього збільшили кількість фахівців, які можуть фахово надати таку допомогу.
У КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги" спеціальне навчання пройшли 100 % лікарів та медичних сестер.
Вони отримали сертифікати mhGAP. Тепер ці фахівці можуть надавати допомогу пацієнтам з тривогою,порушенням сну, гострою реакцією на стрес і т.д. Якщо ж проблема виходить за межі компетенції "первинки", тоді сімейний лікар направляє хворого до вузькопрофільного спеціаліста, наприклад, для спеціалізованої допомоги лікаря-психіатра.
Отож, якщо людина відчуває, що у неї погіршився психоемоційний стан, найперше, що потрібно, — це звернутися до сімейного лікаря. Під час прийому лікар проведе базовий скринінг, визначить складність захворювання, чи є у пацієнта серйозні ознаки ментальних розладів. Якщо є — направить до вузькопрофільного лікаря.