Сьогодні вранці на офіційному сайті Міністерства енергетики України опублікували повідомлення, що на Житомирщині, в обласному центрі, у систему газопостачання потрапила вода. Через це 16 абонентів лишилися без газу.
У повідомленні також зазначалося, що причина встановлюється.
Як згодом стало відомо, без газопостачання лишилися житомиряни, які мешкають в будинку на вулиці Довженка, 44.
Працівники ж Житомирської філії «Газмережі» повідомили журналістам Житомир.info, що ще тривають роботи з газопостачання.
Про те, що відсутнє газопостачання аварійно-диспетчерську службу повідомили самі мешканці будинку. Бригада, котра саме чергувала, прибула на місце, аби розібратися в ситуації. Сам виклик від споживачів, зауважимо, надійшов близько о пів на десяту вечора 20 січня 2024 року.
Прибувши на місце, фахівці виявили, що з мережі тече вода. Стало це відомо безпосередньо під час перевірки, коли газівники відкручували запірну арматуру.
Читайте також: На Житомирщині одразу два села лишилися без газу
У Житомирській філії «Газмережі» запевнили, що бригада фахівців працювала згідно з алгоритмом. І, зокрема, вже й сьогодні вранці, 22 січня 2024 року, здійснювали належне обстеження.
Варто зауважити, що для фахівців вкрай важливо було потрапили в самі домівки споживачів, які лишилися без газу. А їх, нагадуємо, 16. Зокрема, газівники сповістили мешканців будинку оголошенням, в якому йдеться про те, що газ відсутній у зв’язку з вище згаданою ситуацією.
Як розповіли у Житомирській філії «Газмережі», що конкретно в цьому випадку робота їх працівників наразі полягає в тому, щоб зрозуміти, наскільки в газомережах багато води. Для цього потрібно перевірити її наявність в газомережах.
Три села та селище на Житомирщині більше ніж на півтори доби лишаться без газу
Фахівці, зокрема, проводили обхід осель, які лишилися без газу. Але ж був ранок понеділка. Далеко не всі мешканці квартир перебувають вдома. І це, за словами газівників, ускладнило роботу.
Втім працівники філії висловлюють сподівання, що сьогодні, до кінця понеділка, все ж буде відома точна кількість лічильників, які підтопило. І, звісно ж, важливо й виявити порушника, який наробив халепи і собі, й іншим, самостійно втрутившись у газорозподільчу мережу!
І вже тоді, як повідомила Юлія Петришина — керівниця пресслужби Житомирської філії «Газмережі» — фахівці почнуть відновлювати постачання газу до конкретного під’їзду та осель за вище згаданою адресою.
Насамкінець працівники Житомирській філії «Газмережі» нагадали важливу інформацію! Закон забороняє самовільно лізти до систем газопостачання, втручатися в них особам, які не є фахівцями. Тим самим люди, які не знаються на цьому, є порушниками!
Юлія Петришина також наголошує, що цього разу, на щастя, все обійшлося. Але наслідки подібних «втручань» можуть бути куди серйознішими! Наразі затопило водою. Але ж міг і трапитись вибух газу! Отож, зважайте на ризики та небезпеку!
Що ж говорить буква закону? А вона каже, що всі абоненти мають інформувати газорозподільну компанію, у разі, коли планують якісь дії. Зокрема, й тоді, коли споживачі мають намір встановити нове обладнання, чи замінити старе.
І вже тоді, після сповіщення мешканців, до них приїдуть спеціалісти. Вони на певний час припиняють постачання газу. А, завершивши всі роботи, відновлюють його подачу. І все це — заради безпеки самих людей!
Отож, шановні! Будьте, будь ласка, обережними та відповідальними! Адже наслідки від подібних самовільних «втручань» у газорозподільчу мережу можуть бути фатальними!
За матеріалами Житомир.info