Жертва шахраїв: на Житомирщині за вказівками «шефа» жінка переказала на різні картки майже 60 тисяч гривень

Спроба заробити онлайн виявилася шахрайством: поліція Звягельщини встановлює причетних.

У середині січня на телефон жительки м. Баранівки надійшло «рекламне» повідомлення з пропозицією суміщення основної роботи із додатковою, з високими прибутками. Тож 54-річна жінка зважилася на такий підробіток, однак після виконання всіх умов «роботодавця» з мережі зрозуміла, що натрапила на шахраїв.

Як розповіла заявниця, віддалена робота полягала у здійсненні ставок за валюту. Її новий знайомий постійно підтримував з нею зв'язок. До того ж, як з’ясували правоохоронці, наказав їй завантажити додаток віддаленого доступу. Таким чином він міг контролювати всі дії жінки в її ж мобільному.

Отож за вказівками «шефа» вона здійснила кілька переказів на різні банківські картки. Загальна сума таких «інвестицій» склала майже 60 тисяч гривень. Та жодного прибутку вона не отримала, а після транзакцій шахрай обірвав зв'язок із жінкою.

Нині дізнавачі Звягельського райвідділу поліції встановлюють всі обставини у межах розпочатого кримінального провадження за ст. 190 (Шахрайство) КК України.

Поліцейські закликають громадян не реагувати на повідомлення в месенджерах з пропозиціями про онлайн-заробіток з привабливими умовами. Крім цього:

  • з пересторогою ставтесь до повідомлень від незнайомців, тим більше — від абонентів закордонних операторів зв’язку;
  • не погоджуйтесь здійснювати перекази власних заощаджень для отримання будь-якого доходу;
  • не встановлюйте стороннє програмне забезпечення з невідомим вам призначенням, не переходьте за надісланими посиланнями та не вводьте особисті відомості на незнайомих та підозрілих ресурсах.

Відділ комунікації поліції в Житомирській області