Схема полягає в тому, що шахраї через повідомлення в месенджерах пропонують отримати фінансову допомогу, посилаючись на «закон», якого насправді не існує. Спокусилася на подібну пропозицію 32-річна жителька Коростенського району.
Заявниця розповіла, що 23 січня в мережі Інтернет знайшла публікацію про можливість отримання виплат. Тож жінка перейшла за посиланням, вказаним у повідомленні, та здійснила авторизацію зі свого банківського онлайн-кабінету. Крім того, вона зазначила персональні дані, а пізніше їй зателефонував «працівник» банку, якому жінка назвала отриманий у смс-повідомленні «пароль». Співрозмовник запевнив, що кошти будуть зараховані протягом 72 годин. Однак, замість надходження очікуваних 13 тисяч гривень, з її картки було списано 30 тисяч гривень.
Отож, аби не потрапити в пастку шахраїв, поліцейські рекомендують дотримуватися наступних правил:
- не переходити за сумнівними посиланнями щодо отримання грошової допомоги. Звертатися до офіційних джерел, а за змоги - до представництв офлайн;
- не надавати незнайомцям особисті дані та номери банківських карток, а також одноразові паролі з смс-повідомлень;
- у разі отримання вхідних дзвінків від працівників банку, переривати з ними зв'язок та самостійно звертатися на гарячу лінію фінансової установи, аби перевірити інформацію, яку повідомляє незнайомець.
Відділ комунікації поліції Житомирської області