Онлайн-шопінг нині популярний, адже в інтернет-мережі можна знайти товари на будь-який смак і гаманець. Обравши бажану річ, покупці ладні на все, аби якнайшвидше отримати її. Цим, на жаль, і користуються ошуканці.
Днями до поліції звернулася жителька Хорошівської громади з повідомленням про шахрайство. Жінка розповіла, що на одній з віртуальних платформ знайшла оголошення про продаж подарункових боксів до дня закоханих.
Приваблива ціна за якісне наповнення пакунку привернула увагу потерпілої, тож вона, не вагаючись, оформила замовлення. Жінка домовилась з продавцем про швидке відправлення, оскільки дуже не хотіла спізнитися з подарунком для свого обранця. Не насторожила покупчиню і умова повної передоплати за відправлення.
Однак після того, як кошти надійшли на рахунок продавця, замовлення жінка не отримала. Сума збитку, спричинена потерпілій, сягає 6 тисяч гривень.
Нині поліцейські відділення поліції №4 Житомирського райуправління розпочали кримінальне провадження, у межах якого встановлюють причетних до правопорушення. Правова кваліфікація вказаного діяння - ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Водночас правоохоронці вкотре закликають громадян бути обачними, здійснюючи будь-які фінансові операції в інтернет-мережі.
Для цього варто дотримуватися низки простих правил:
- не контактуйте з неперевіреними продавцями в інтернет-магазинах та торгівельних сторінках (звертайте увагу на спеціалізовані рейтинги та відгуки користувачів);
- для захисту своїх коштів користуйтеся послугою доставки з післяплатою, чи послугою «захищеної оплати»;
- не переходьте за посиланнями для проведення оплати чи доставляння товару, надісланими в особистих повідомленнях.
Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.
Житомирське районне управління поліції