Символ незламності та нового життя: як нині працює новий садочок в Овручі

24 лютого 2022 року українці прокинулися від страшних звуків вибухів. Тоді було важко усвідомити, що країна терорист рф напала на Україну.

Відтоді життя розділилося на “до” та “після.”

Овруч — перше прикордонне місто. Воно також зазнало руйнівних наслідків війни. Багато будинків пошкоджено, а деякі й зовсім перетворились на руїни.

Сьогодні ми розповімо про те, як із попелища народився новий дитячий садочок. Наче той птах-фенікс, що знову й знову відроджується.

2 червня в Овручі відкрили новий ДНЗ, побудований за кошти Естонської Республіки. Загальна вартість всього будівництва — близько 5 млн євро.

Команда сайту міста Житомира 0412.ua поїхала на північ Житомирщини, аби на власні очі побачити цей диво-садочок.

Сам вигляд цієї будівлі вже вражає. Вона — одноповерхова, що нетипово для звичайних ДНЗ.

З перших хвилин перебування в цьому дитсадку відчувається комфорт та затишок. Сучасний дизайн. Всі кімнати просторі та світлі. Перше, що впадає в очі — новітнє обладнання для розвитку творчих здібностей у дітей.

Читайте також: Понівечені класи, розкидані меблі, зруйнована будівля: який вигляд має ліцей №25 зараз

Тут малеча у безпеці, адже внизу суперсучасне укриття, де, зокрема, є окремі вбиральні. Також, у разі потреби, там можна розраховувати на допомогу медичної сестри.

Особливістю нового навчального закладу є інклюзивність. Тут створені всі умови для того, щоб діти з особливими потребами могли комфортно навчатися та спілкуватися з однолітками. Крім цього, самі педагоги садочка переймають досвід своїх естонських колег, використовуючи найкращі практики дошкільної освіти.

Директорка ДНЗ №6 Наталія Дубовик з гордістю розповідає про нього:

“У нас навчається 160 дітей. Це 8 груп різного віку. У кожній кімнаті є спеціальний прилад, який вимірює рівень вуглекислого газу. Всі ліжечка, де сплять дітки, трансформуються в шафи. А це економить простір. Також в кожній кімнаті встановлені електробатареї та теплові насоси, які очищають повітря.

У кожній групі є кухонна стінка, посудомийна машина та міні-холодильник. Ми також думаємо про дітей з особливими потребами. Під час будівництва партнери з Естонії встановили для них окремий санвузол. Також звідти ж були привезені і всі меблі.

До того ж, дітки можуть займатися в музичній залі. А ще для малечі діє гурток з англійської мови.

Є в нас і харчоблок та спортивний зал. Зауважу, що укриття в садочку оснащене всім необхідним для того, аби дошкільнята могли безпечно перебувати там у разі потреби. Ми приділяємо особливу увагу харчуванню — меню для діток складає наша медична сестра"

Читайте також: Найбільша інтелектуальна подія року на Житомирщині

Директорка додає, що два роки війни — це два роки втраченого дитинства для багатьох українських дітей:

“Але ми, українські освітяни, робимо все можливе, щоб дати їм шанс на щасливе та безпечне майбутнє та, авжеж, на гарну освіту!”

Текст: Юлія Хоменко

Фото: Єлизавета Плеханова