У лісових масивах філій Столичного лісового офісу доволі часто можна зустріти сарну європейську, або козулю – одну з найпопулярніших мисливських тварин Європи.
Іноді її ще помилково називають «дикою козою» через схожість за розміром та деякими рисами поведінки, однак насправді це – маленький олень витонченої статури з коротким тулубом, що має стрункі тонкі ноги та невеликі роги.
Про це повідомляє Столичний лісовий офіс ДП «Ліси України».
Взимку козулі об'єднуються у стада і тримаються разом, щоб полегшити пошук їжі під снігом та захищатися від хижаків. Нещодавно одну з таких груп тварин вдалося зафіксувати на Житомирщині.
Козулі живуть переважно у широколистяних та змішаних лісах. Також полюбляють селитися в тих місцях, де просторі галявини межують з чагарниками. Ці тварини дуже пильні й обережні: завдяки неймовірно тонкому слуху та нюху вони можуть відчути хижака задовго до того, як він з'явиться в полі зору. При небезпеці пересуваються переважно стрибками, причому за один стрибок вони можуть подолати відстань 5-6 метрів.
Аби допомогти тваринам пережити холодну пору року, єгерські служби філій Столичного лісового офісу завчасно заготовили корми й систематично поновлюють їх запаси на спеціально облаштованих майданчиках. Як зазначають лісівники, козулі регулярно відвідують місця підгодівлі. Особливо полюбляють солонці - джерело солі, що є надзвичайно цінним мікроелементом в раціоні харчування диких тварин.
В останні роки фахівці фіксують збільшення популяції козуль у мисливських угіддях Столичного лісового офісу. Під час цьогорічного зимового обліку тут нарахували на 370 особин більше, ніж торік.
Фото: В'ячеслав Міщенко