Департамент агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА інформує, що аграрії Житомирської області активно готуються до весняно-польових робіт 2024 року.
Про це повідомляє Житомирська ОВА.
За оперативними даними, в Житомирській області на сьогодні озимі зернові культури під урожай 2024 року посіяні на площі 115,8 тис. га. Зокрема, площа посівів пшениці складає 100,5 тис. га, ячменю – 7,0 тис. га, а жита – 8,3 тис. га. Озимий ріпак також займає значну частину посівних площ – 38,9 тис. га.
З метою забезпечення належного виходу озимих культур зі зимового періоду і закладення міцної основи для майбутнього врожаю, сільськогосподарські підприємства області проводять ретельне перше підживлення. До цього часу підживлено 81,1 тис. га озимих культур, що становить 70% від загальної площі, посіяної восени 2023 року.
Важливу роль у підготовці до весняно-польових робіт відіграє і стан ґрунтового покриву. Згідно з інформацією Житомирського обласного центру з гідрометеорології, на більшій частині території області запаси корисної вологи у метровому шарі ґрунту знаходяться на рівні 255-278 мм.
Це на 10-60 мм вище, ніж показують багаторічні спостереження. Такий стан ґрунтового вологозабезпечення вважається добрим і сприятиме успішному розвитку озимих культур після виходу з зимового періоду. Очікується, що на час відновлення вегетації й на початок проведення весняно-польових робіт, запаси продуктивної вологи будуть в оптимальних межах, що, безперечно, матиме позитивний вплив на стан озимих культур.
Таким чином, аграрії Житомирщини ретельно готуються до весняної сівби, проводячи важливі агротехнічні заходи з догляду за озимими культурами та забезпечуючи оптимальні умови для їх росту і розвитку. Плідна праця аграріїв і сприятливі погодні умови закладають надійний фундамент для майбутнього урожаю, який є важливим не тільки для Житомирської області, але і для всієї країни.