Незабаром в Україні має з’явитися закон про ветеранське підприємництво, — Мінветеранів

Про це повідомив виконуючий обов’язки Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун під час Форуму ветеранського бізнесу “Підтримка ветеранського підприємництва: від національної до регіональної перспективи”.

Очільник Мінветеранів зазначив, що проєкт Закону про ветеранське підприємництво вже підготовлений депутатами спільно з Мінветеранів, іншими органами центральної влади, Українським ветеранським фондом, громадським сектором та ветеранами. Наразі він перебуває на розгляді парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

“Ми маємо ухвалити закон України про ветеранське підприємництво. Вже на наступному тижні документ планується включити до порядку денного Комітету для прийняття за основу та винесення до залу Верховної Ради України для голосування у першому читанні. Впевнений, що цей шлях ми пройдемо з гордістю, і новий закон закріпить ветеранське підприємництво на державному рівні”, – наголосив Олександр Порхун.

Зокрема, законопроєкт визначає поняття ветеранського підприємництва, принципи державної політики у цій сфері, встановлює види та форми держпідтримки ветеранського бізнесу.

“Найголовніше після повернення з війни – це реінтеграція до мирного цивільного життя. Які чинники допомагають нам в цьому? Реабілітація, а ще особисто мені допомогли родина та друзі. І головне – не потрібно зупинятися, коли ти знімаєш військову форму. Тому що, якщо ти зупинився – зупинився і час, і життя. Я радий, що присутні на цьому заході ветерани не зупиняються. Вони розвиваються, вони здобувають освіту, вони навчаються писати бізнес-плани, подаються на гранти та розвивають власну справу”, – сказав Олександр Порхун.

Він також висловив вдячність присутнім на Форумі ветеранам-підприємцям за потужний внесок у розвиток ветеранського бізнесу в Україні, створення робочих місць та працевлаштування побратимів і посестер. Це надзвичайно важливо, коли мова йде про відновлення країни та розвиток економіки. Крім того, ветеранський бізнес може стати альтернативою державним пільгам.

У свою чергу Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук, яка також взяла участь у Форумі, наголосила на важливості вдосконалення ветеранської політики. “Дуже важливо, щоб ті, заради кого ми сьогодні працюємо, а саме ветерани та члени їх сімей, відчували підтримку Уряду та держави, – зазначила урядовець.

Детальніше з проєктом Закону про ветеранське підприємництво можна ознайомитися за цим посиланням.

Довідково. Форум ветеранського бізнесу “Підтримка ветеранського підприємництва: від національної до регіональної перспективи” відбувся за підтримки програми “Підтримка організацій громадянського суспільства в Україні”, у межах фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії, що реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alertert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.

за інформацією Мінветеранів та Житомирської ОВА