Житомирські старшокласники вчаться керувати дронами

Ми — в одному із житомирських ліцеїв. Тема заняття — "Практичне керування дронами". Проходить урок "Захист України"...

Про це повідомляє Житомирська міська рада.

"Ось ця кнопка — вверх-вниз, ця — повертати навколо осі. А це — він летить прямо і назад", – відпрацьовує навички керування дроном одинадцятикласниця Юлія.

У руках дівчинки – її смартфон, куди завантажено спеціальний додаток. Такі додатки на своїх мобільних пристроях мають усі старшокласники. Дівчина каже, для неї нескладно, навчилася швидко, вже на першому занятті.

Поруч Юлії — дві її однокласниці, які теж уміло вправляються з літальним апаратом. Дівчата свідомо обрали групу хлопців під час поділу учнів класу при вивченні курсу "Захист України". Кажуть, не жалкують: їм дуже цікаво.

"Два місяці, як ми навчаємо дітей цій важливій справі. Всіжитомирські ліцеї отримали дрони", — говорить вчительіпоказує два літальні апарати — Mavicі Tello.

Каже,Mavic — "серйозний дрон" Tello — для навчання. Саме останній і використовують на уроці.

"Зліт, керування, розвертання, відеозйомка...Пройтися по визначеному маршруту — по білій лінії квадрата... Ми відпрацьовуємо точність у керуванні дронами", — розповідає вчитель про уже набуті вміння його учнів.

Все відбувається у спортивній залі. Десятикласники та одинадцятикласники виявляють неабиякий інтерес до дронів. Окрім керування, вивчають і загальні технічні характеристики.

Богдан, учень 10 класу, до таких занять уже мав свій досвід керування дронами: хлопець вдома має невеличкий літальний апарат. Каже, придбав його спеціально для освоєння навиків управління.

"Я хочу розвиватися у цій сфері. Мені цікаво", — заявляє Богдан.

Каже, задумується і над тим, щоб свої знання використати у складанні дронів та допомозі військовим...

Потому діти проводять штучну вентиляцію легень та непрямий масаж серця. Для освоєння знань і навичок учнями з домедичної допомоги та тактичної медицини у закладі є манекен, який має спеціальний датчик, що імітує стан людини, яка потребує допомоги. Монітор кольорами показує, чи правильно учень все робить і чи допускаються якісь помилки.

Предмет "Захист України" — надактуальний сьогодні. Пів сотні дронів на понад мільйон гривень закупив департамент освіти міської ради. На майже 2 млн грн було закуплено і пів сотню медичних манекенів. Кошти — з місцевого бюджету.

Які дрони закуповувати для навчальних цілей, визначати допомагали військові з бойовим досвідом. Тому саме такі моделі є у закладах загальної середньої освіти. Ці ж військові і навчали вчителів "Захисту України" та вчителів інформатики управляти дронами. Тепер — і старшокласники опановують ці необхідні навички.

"Ми маємо навчити дітей за допомогою сучасних технологій захищати нашу країну тарятувати життя...," — говорить Валентин Арендарчук, директор департаменту освіти міської ради.

Каже, війна закінчиться, та цізнання і вміння дітей у сфері новітніх технологійбудуть актуальними й корисними в різних галузях, як-от: будівництві багатоповерхівок чи агросекторі...

Житомирська міська рада